Trwa ładowanie...
03-07-2006 13:56

Piotr Machalica zastępcą dyrektora teatru w Częstochowie

Piotr Machalica zastępcą dyrektora teatru w Częstochowie
d2ntyad
d2ntyad

Od 1 lipca Robert Dorosławski będzie dyrektorem częstochowskiego teatru, zastępując Katarzynę Deszcz na tym stanowisku. Jego zastępcą ds. artystycznych ma zostać znany aktor Piotr Machalica - poinformował w piątek prezydent miasta Tadeusz Wrona.

Od 1 lipca zacznie obowiązywać także zmieniony, uchwałą Rady Miasta, statut teatru, w myśl którego szef tej placówki będzie miał tylko jednego zastępcę ds. artystycznych, a nie jak dotychczas dwóch.

Dorosławski otrzymał już nominację, a w sobotę wystąpi do Wrony o powołanie Machalicy na swego następcę i jak zaznaczył prezydent na piątkowej konferencji prasowej wniosek ten zostanie zaakceptowany natychmiast.

W piątek, 30 czerwca, obaj dyrektorzy wprowadzeni zostali do teatru i przedstawieni załodze i 19-osobowemu zespołowi aktorskiemu.

Dorosławski podkreślił, że propozycja złożona Machalicy spowodowany była głównie "podobnym spojrzeniem na teatr, zbliżonym postrzeganiem spraw teatru i estetyką". Nowy szef Teatru im. A. Mickiewicza podkreślił, że jego "życie prywatne i zawodowe od 24 lat związane było z tą placówką, miejscowym środowiskiem teatralnym i aktorskim".

d2ntyad

Ujawnił też, że gotowy jest już zarys repertuaru do końca 2007 roku. I tak np. Gabriel Gietzky wyreżyseruje "Ożenek" Gogola, a Tomasz Dutkiewicz - "Jabłko".

Machalica natomiast przyznał, że prowadzi już rozmowy z wieloma znanymi reżyserami na temat ich pracy w częstochowskim teatrze.

"Jest tylko kwestią dogadania co i kiedy będą reżyserować w Częstochowie" - dodał Machalica. Wyjawił, że kontaktował się... m.in. z Laco Adamikiem, Maciejem Wojtyszko i Piotrem Cieplakiem.

"Mając za sobą już 25 lat pracy artystycznej, aktorskiej nigdy nie sądziłem, że przyjdzie mi kiedyś kierować teatrem - wyznał Machalica. - Ale kiedy dostałem tę propozycję pomyślałem, że to świetna okazja coś zmienić w swoim życiu i zrealizować swoje marzenia".

"Częstochowski zespół ma ogromny potencjał, zapał do pracy i chciałbym to wykorzystać" - dodał Machalica. Nie wykluczył także, że również sam zagra na częstochowskiej scenie i może coś wyreżyseruje. Planuje także sprowadzić się do Częstochowy.

Poprzednia dyrektor teatru Katarzyna Deszcz sama złożyła rezygnację z funkcji po długotrwałym konflikcie pracowników z kierownictwem.

d2ntyad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ntyad