Trwa ładowanie...
d2zes1o

Podróż na tajemniczą wyspę

Najnowsze informacje
3.2
(33 głosy)
Oceń:
2
d2zes1o

„Podróż na Tajemniczą Wyspę” (ang. Journey 2: The Mysterious Island) to amerykański film przygodowy z 2012 roku w reżyserii Brada Peytona. Obraz został stworzony na podstawie powieści Juliusza Verne’a pt. „Tajemnicza wyspa”. Film ten jest kontynuacją „Podróży do wnętrza Ziemi 3D”, która była ekranizacją innej książki Verne’a. Beau Flynn, Charlotte Huggins i Tripp Vinson odpowiadają za produkcję dzieła. Zdjęcia powstały na Hawajach. Muzykę do filmu skomponował Andrew Lockington.

Film jest bardzo swobodną interpretacją powieści "Tajemnicza wyspa" Juliusza Verne'a. Opowiada historię Seana Andersona (w tej roli Josh Hutcherson, poznaliśmy go w filmie „Podróż do wnętrza Ziemi 3D”), chłopca wyruszającego na poszukiwanie zaginionego dziadka. Aby odnaleźć krewnego, młody bohater musi odbyć podróż na odległą mityczną wyspę.

W filmie zobaczymy także Vanessę Hudgens, która wcieliła się w postać mieszkanki wyspy zakochanej w Seanie. W obsadzie pojawił się również Dwayne Johnson, który gra nowego chłopaka matki chłopca. Razem na tajemniczej wyspie szukać będą zaginionego dziadka (w tej roli Michael Caine). Z kolei Luis Guzmán gra ojca głównej bohaterki, właściciela wynajętej łodzi.

Podróż na tajemniczą wyspę
Tytuł oryginalny

Journey 2: The Mysterious Island

Gatunek

przygodowy, fantasy, akcji, familijny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

17.02.2012

Czas trwania

94 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zes1o
d2zes1o
d2zes1o