Trwa ładowanie...
d8gsa5n

Podróż na Zachód

Najnowsze informacje
4.4
(7 głosów)
Oceń:
1
d8gsa5n

*Premiera filmu na kanale Hallmark * _cz. I - 21 marca 2001, godz. 20:00 cz. II - 22 marca 2001, godz. 08:00 i 20:00 _

W filmie "Podróż na Zachód" nowoczesny świat łączy się z baśnią. Akcja filmu rozpoczyna się w czasach współczesnych, by następnie przenieść się 500 lat wstecz.

Nick Orton (Thomas Gibson) cyniczny biznesmen, który wcześniej był naukowcem przyjeżdża do Chin, by tam prowadzić wykopaliska archeologiczne. Nick uważa, że odkryje tajemnice ukryte w grobowcach cesarzy. Zamiast tego odkrywa swoje przeznaczenie: to on jest „naukowcem” i los świata leży w jego rękach.

Nick musi odbyć podróż w zaświaty, by uratować szesnastowieczny chiński manuskrypt "Podróż na Zachód" z rąk demonów. O swoim zadaniu dowiaduje się od pięknej bogini imieniem Kwan Ying, która przybywa z zaświatów, by szukać u niego pomocy w walce z Shu Cenzorem.

Początkowo niechętny przyjęciu jakiejkolwiek odpowiedzialności Nick podąża z Kwan Ying w zaświaty. Tam spostrzega, że czas zaczyna się cofać. Tam spotyka też swojego nowego mentora - Króla Małp (Russel Wong).

Bóg więziony przez demony przez pięćset lat przyłącza się do Nicka. W scenach walki, gdy bóg uczy Nicka, jak zostać wojownikiem, aż roi się od efektów specjalnych stworzonych przez nominowanego do Nagrody Emmy Cinesite. Nick jest zainteresowany czymś więcej niż tylko walką, zakochuje się w Kwan Ying. Ta jednak utraci swoją cudowną moc, jeśli z nim zostanie.

Pigsy, świnka która mówi oraz srogi zakonnik Sand, stają po stronie Nicka i Króla Małp. Ostatnia scena rozgrywa się we współczesnych Chinach, gdzie odnoszą zwycięstwo nad złym Shu i zapobiegają powrotowi świata do bezlitosnych czasów przeszłości.

Zachęcony swoim sukcesem Nick powraca do życia naukowca i pozostawia za sobą świat interesów, który tak bardzo go rozczarował. Pomimo ogarniającego go smutku, Nick zdaje sobie sprawę, że Kwan Ying jako bogini musi powrócić do zaświatów.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gsa5n
d8gsa5n
d8gsa5n