Trwa ładowanie...

Polski hit Netfliksa. W końcu przebój, którego nie musimy się wstydzić

Po dłuższym czasie pojawił się w końcu w repertuarze Netfliksa polski film, którego nie musimy się wstydzić. Nie jest to jednak oryginalna produkcja platformy streamingowej, lecz dobrze znany z polskich kin "Johnny". Biograficzny obraz Daniela Jaroszka stał się przebojem niemal na całym świecie.

Piotr Trojan w filmie "Johnny"Piotr Trojan w filmie "Johnny"Źródło: Materiały prasowe
d36l7z4
d36l7z4

Uroczysta premiera "Johnny'ego" miała miejsce podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, gdzie obraz Daniela Jaroszka zdobył Nagrodę Publiczności, wyróżnienie za najlepszą pierwszoplanową rolę (Piotr Trojan) i najlepszy debiut aktorski (Marta Stalmierska) oraz Nagrodę Specjalną – Złotego Kangura dla Dawida Ogrodnika, który wcielił się w postać księdza Jana Kaczkowskiego. To był bardzo dobry prognostyk przed kinową premierą.

A w kinach, na pełnej petardzie, jak głosił tytuł książki ks. Kaczkowskiego, "Johnny" już podczas premierowego weekendu zgromadził ponad 100 tys. widzów. Jak się później okazało, biograficzna produkcja stała się najpopularniejszym polskim filmem 2022 roku. Na dużym ekranie obejrzało go ponad 800 tys. widzów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Johnny" (2022) - zwiastun filmu.

Tak duża widownia w kinach wcale nie przeszkodziła filmowi w odniesieniu w Polsce sukcesu na platformie streamingowej. Inna sprawa, że kinowa frekwencja w granicach 800 tys. osób, w porównaniu do kilkunastu milionów użytkowników Netfliksa w naszym kraju, nie robi wielkiego wrażenia. "Johnny" od czterech dni jest więc najpopularniejszym tytułem w Polsce. Bardzo dużą popularnością cieszy się jednak także w innych krajach.

d36l7z4

Co ważne, "Johnny" na zagranicznych portalach zbiera bardzo dobre recenzje. Jason Flatt z "A Geek Community" napisał: "To prosty, ale efektowny film. Nie stara się zbytnio dodawać dramatyzmu ani intrygi do swojej historii. Pozwala bohaterom mówić za siebie. Udaje się mu też przekazać widzom przesłania, które ksiądz Jan chciał, abyśmy usłyszeli. Jedno z nich brzmi: czas jest najważniejszą rzeczą, jaką możemy sobie dać".

Podczas minionego weekendu "Johnny" stał się 4. najpopularniejszym filmem fabularnym platformy streamingowej na świecie. Większą oglądalnością mogły się tylko pochwalić: superprzebój Netfliksa "Luther: Zmrok", animacja "Magiczna słonica" oraz indyjska produkcja "Złodzieje na pokładzie". W gronie stricte komercyjnych tytułów "Johnny" naprawdę świetnie sobie poradził.

Producent filmu Robert Kijak powiedział: "Dla wielu ludzi 'Johnny' stał się bardzo ważnym filmem, ponieważ daje nadzieję, którą w obecnych czasach potrzebujemy. Ogromnie cieszy nas, gdy po obejrzeniu filmu, widzowie zaczynają inaczej patrzeć na otaczający ich świat". Śmiało można teraz dodać, że słowa te nie dotyczą już tylko widzów w naszym kraju.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" omawiamy 95. galę wręczenia Oscarów. Czy werdykt jest słuszny? Kto był największym przegranym? Jakie kreacje gwiazd nas zachwyciły? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d36l7z4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36l7z4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj