Trwa ładowanie...
d3vrkzy
Aktualności

Polski reżyser z wokalistą Radiohead w kosmosie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski reżyser z wokalistą Radiohead w kosmosie
d3vrkzy

Polski filmowiec, Michał Marczak, stanął za kamerą pięknego teledysku do wspólnego utworu Marka Pritcharda i Thoma Yorke'a z Radiohead.

Panowie połączyli siły w numerze "Beautiful People". - To osobista kompozycja o stracie, beznadziei, chaosie - mówił wcześniej Pritchard. - Przesłanie jest jednak pełne miłości i nadziei. Wokal Thoma idealne oddaje to, o czym jest ta piosenka. Zawsze będę wdzięczny, że mogłem pracować z tak utalentowanym artystą.

Do nagrania powstał teledysk, w którym widzimy postać z twarzą Thoma Yorke'a, przemierzającą coś, co przypomina kosmiczne pustkowie. Klip, w którym grawitacja działa nieco inaczej niż na Ziemi nakręcił polski operator, scenarzysta i reżyser, Michał Marczak. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

d3vrkzy

Kawałek "Beautiful People" pochodzi z "Under the Sun", nowej płyty angielskiego, elektronicznego muzyka, Marka Pritcharda. Longplay ukazał się w maju 2016 roku nakładem Warp. Wśród wokalnych gości na krążku, poza wokalistą Radiohead, znaleźli się także Linda Perhacs, Bibio oraz Beans z Anti-Pop Consortium.

Thom Yorke, jeden z najbardziej wpływowych, alternatywnych twórców nie stroni od kooperacji. Nagrywał z takimi wykonawcami jak UNKLE, Sparklehorse, Björk, PJ Harvey, Modeselektor, Flying Lotus, Burail czy Four Tet.

Michał Marczak filmowy fach zdobywał w The California Institute of the Arts w Los Angeles i Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Uznanie, także zagranicą, przyniósł mu dokument "Fuck for Forest".

d3vrkzy

Podziel się opinią

Share

d3vrkzy

d3vrkzy