Trwa ładowanie...
d1yi07y
Aktualności

Polskie "Nasiona" triumfują w Estonii

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie "Nasiona" triumfują w Estonii
d1yi07y

Dokument „Nasiona” w reżyserii Wojciecha Kasperskiego zdobył Grand Prix na 21. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Antropologicznych w Parnu w Estonii – poinformował w piątek Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

„Nasiona” (2005) to film dokumentalny o ubogiej rodzinie w Rosji, odrzuconej przez lokalną społeczność. Rodzina ta mieszka w chacie na uboczu wioski otoczonej łańcuchem gór.

Dokument Kasperskiego odsłania tajemnicę z przeszłości tej rodziny. Widz dowiaduje się stopniowo, dlaczego ludzie ci zostali odrzuceni przez innych, dlaczego nikt nie chce im pomóc, obdarzyć przyjaźnią.

d1yi07y

Film otrzymał już kilka nagród, m.in. – w ubiegłym roku – Laur, najważniejszą rosyjską nagrodę dla filmów dokumentalnych.

Muzykę do „Nasion” skomponował Amerykanin Philip Glass – twórca muzyki do filmów „Godziny” (2002) Stephena Daldry i „Notatki o skandalu” (2007) Richarda Eyre.

Kasperski ma w dorobku także inny wysoko oceniany obraz – fabularne „Miasto ucieczki”. Za jego reżyserię zdobył w tym roku Polską Nagrodę Kina Niezależnego – OFFskara.

d1yi07y

Podziel się opinią

Share
d1yi07y
d1yi07y