ycipk-okqs5i
ycipk-okqs5i

Poradnik, jak przetrwać w więzieniu - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film dokumentalny "Poradnik, jak przetrwać więzienie" to opowieść o byłych więźniach i systemie więziennym w Stanach Zjednoczonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-okqs5i
Film dokumentalny "Poradnik, jak przetrwać więzienie" obejrzeć można na Netflixie Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Poradnik, jak przetrwać w więzieniu – tematyka

W dokumencie "Poradnik, jak przetrwać więzienie" ukazana jest codzienność więźniów osadzonych w amerykańskich aresztach i więzieniach. Szczególną uwagę zwraca się na to, jak łatwo jest trafić w Stanach Zjednoczonych za kratki, a także na nierespektowanie praw aresztowanego do milczenia czy wynajęcia adwokata. Co ciekawe, w filmie wypowiadają się również funkcjonariusze, którzy nie zgadzają się z tym, jak wygląda amerykański system więziennictwa.

Inspiracją do stworzenia filmu "Poradnik, jak przetrwać w więzieniu" miały być losy dwóch niesłuszne skazanych za domniemane popełnienie morderstwa więźniów – Bruce'a Liskera i Reggiego Cole'a. Materiał opatrzony jest komentarzami popularnych aktorów i muzyków, którzy często angażują się w różnego rodzaju akcje społeczne. Wśród znaleźli się również ci, którzy sami odbyli wyroki w amerykańskim więzieniu, na przykład Danny Trejo skazany w przeszłości na 11 lat pozbawienia wolności.

ycipk-okqs5i

Poradnik, jak przetrwać w więzieniu – ciekawostki

  • Film "Poradnik, jak przetrwać w więzieniu" został wyreżyserowany przez Matthew Cooke'a, który współpracował z Amy Berg przy dokumencie "I zbaw nas ode złego". Film zdobył nominację do Oscara.
  • "Poradnik, jak przetrwać w więzieniu" dostępny jest na platformie Netflix.

Zobacz inne najlepsze filmy o więzieniu 2018 roku.

Tytuł oryginalny

Survivors Guide to Prison

Gatunek

film dokumentalny

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

23.02.2018

Czas trwania

102 min.

Obsada
ycipk-okqs5i
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-okqs5i
ycipk-okqs5i