Trwa ładowanie...
d345ku0

Poradnik, jak przetrwać w więzieniu

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film dokumentalny "Poradnik, jak przetrwać więzienie" to opowieść o byłych więźniach i systemie więziennym w Stanach Zjednoczonych.
d345ku0
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Poradnik, jak przetrwać w więzieniu – tematyka

W dokumencie "Poradnik, jak przetrwać więzienie" ukazana jest codzienność więźniów osadzonych w amerykańskich aresztach i więzieniach. Szczególną uwagę zwraca się na to, jak łatwo jest trafić w Stanach Zjednoczonych za kratki, a także na nierespektowanie praw aresztowanego do milczenia czy wynajęcia adwokata. Co ciekawe, w filmie wypowiadają się również funkcjonariusze, którzy nie zgadzają się z tym, jak wygląda amerykański system więziennictwa.

Inspiracją do stworzenia filmu "Poradnik, jak przetrwać w więzieniu" miały być losy dwóch niesłuszne skazanych za domniemane popełnienie morderstwa więźniów – Bruce'a Liskera i Reggiego Cole'a. Materiał opatrzony jest komentarzami popularnych aktorów i muzyków, którzy często angażują się w różnego rodzaju akcje społeczne. Wśród znaleźli się również ci, którzy sami odbyli wyroki w amerykańskim więzieniu, na przykład Danny Trejo skazany w przeszłości na 11 lat pozbawienia wolności.

Poradnik, jak przetrwać w więzieniu – ciekawostki

  • Film "Poradnik, jak przetrwać w więzieniu" został wyreżyserowany przez Matthew Cooke'a, który współpracował z Amy Berg przy dokumencie "I zbaw nas ode złego". Film zdobył nominację do Oscara.
  • "Poradnik, jak przetrwać w więzieniu" dostępny jest na platformie Netflix.
Poradnik, jak przetrwać w więzieniu
Tytuł oryginalny

Survivors Guide to Prison

Gatunek

film dokumentalny

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

23.02.2018

Czas trwania

102 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d345ku0
d345ku0
d345ku0