WP
Aktualności

Powstaje komiksowa wersja filmu "Balladyna"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komiks "Balladyna"
Komiks "Balladyna" (Adyton)
WP

Zaraz po wakacjach na ekranach kin pojawi się "Balladyna". Okazuje się jednak, że poza realizacją filmu Dariusz Zawiślak ma jeszcze inne, ukryte talenty. Tym razem jest to grafika. Zawiślak pracuje nad komiksem, który powstaje w oparciu o filmową Balladynę.

- Przy tego typu pracach mogę się wyciszyć i zrelaksować, co więcej kompozycje graficzno-literackie przy powstawaniu komiksu pozwoliły mi na głębsze spojrzenie na narrację w samym filmie – mówi reżyser.

Jest za wcześnie aby mówić kto będzie wydawcą komiksu. Zawiślak zaprezentował swoją pracę po raz pierwszy na odbywających się pod koniec maja w Warszawie Międzynarodowych Targach Książki.

WP

- Według naszej oceny, komiks jest ciekawie przygotowany. Nowatorski. Graficznie wygląda fajnie. Jest także dobre kadrowanie - wspomina Dorota Leszczyńska z wydawnictwa Egmont Polska.

- Choć komiksy to nie jest mój świat, to akurat ten mnie wciągnął. Wygląda na to, że będzie miał również dobry odbiór nie tylko wśród młodzieży czy fanów komiksów, ale i w szerszych kręgach – przyznaje Marta Rybicka z agencji reklamowej Team One.

- Zależy mi na kompleksowej współpracy, w przygotowaniu są kolejne propozycje wydawnicze i multimedialne. Być może w pierwszej kolejności wydamy komiks w odcinkach, w gazecie codziennej – dodaje Zawiślak.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP