Trwa ładowanie...
dx5p947
Aktualności

Powstanie film dokumentalny o The Beatles

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstanie film dokumentalny o The Beatles
(AFP)
dx5p947

Nagrodzony Oskarem amerykański aktor i reżyser Ron Howard nakręci dokumentalny film o czwórce z Liverpoolu - zespole The Beatles - światowym fenomenie muzycznym lat 60. - donosi "Huff Post".

Wystąpią w nim wciąż czynni Paul McCartney i Ringo Starr oraz wdowy po Johnie Lennonie i George'u Harrisonie - Yoko Ono i Olivia Harrison.

Film, który nie ma jeszcze tytułu skoncentruje się na wczesnym liverpoolskim okresie i międzynarodowym tourne zespołu, które przyniosło im światową sławę. Od czerwca 1964 do sierpnia 1966 zespół dał 166 koncertów w 15 krajach i 90 miastach. Wcześniej, od 1961 r. występował w klubie The Cavern w Liverpoolu.

dx5p947

Producentami filmu będą - założona przez Beatlesów Apple Corps Ltd. we współpracy z White Horse Pictures oraz Imagine Entertainment.

"Wpływu Beatlesów na masową kulturę muzyczną i doświadczenie kilku pokoleń młodzieży nie da się przecenić" - powiedział reżyser. Howard sądzi, że po blisko 50 latach można lepiej naświetlić kontekst tamtych czasów i wytłumaczyć fenomen "fab four", czyli bajecznej czwórki.

Apple uruchomiło portal, na którym fani zespołu mogą umieszczać swoje prywatne materiały audiowizualne z występów zespołu, zwłaszcza ilustrujące osobiste przeżycia związane z udziałem w zbiorowym szaleństwie. Portal filmu (beatlesliveproject.com) ma sekcję umożliwiającą fanom włączenie się w proces powstawania filmu.

Będzie to drugi film dokumentalny 60-letniego Howarda.

dx5p947

Podziel się opinią

Share

dx5p947

dx5p947