Trwa ładowanie...
Aktualności

Poznańska TVP trafiła przed sąd za oszustwo

Share
Poznańska TVP trafiła przed sąd za oszustwo
df27pvv

Poznańska prokuratura postawiła zarzuty za rzekome oszustwo w poznańskiej TVP. Chodzi o fikcyjne wypożyczanie przez stację sprzętu oświetleniowego.

Zarzuty usłyszał Ireneusz M., były już pracownik poznańskiej TVP oraz Jerzy W. z firmy zewnętrznej, która miała użyczać telewizji swojego sprzętu. Zdaniem śledczych, obaj uczestniczyli w wyłudzeniu. - Podejrzani nie przyznali się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień - mówi Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Ireneusz M. był pracownikiem telewizji do czerwca tego roku. Został zwolniony dyscyplinarnie. Jak powiedziała nam Lena Bretes-Dorożała, obecna dyrektor poznańskiej telewizji, powodem były podejrzenia o działania na szkodę poznańskiej telewizji w związku z wypożyczeniem sprzętu. - Pan Ireneusz M. odwołał się od naszej decyzji do sądu pracy, ale sprawa została zawieszona do czasu jej rozstrzygnięcia w postępowaniu karnym - dodaje Bretes-Dorożała.

df27pvv

To właśnie na jej prośbę, po tym jak została dyrektorem poznańskiego ośrodka, przeprowadzono audyt w TVP. Wykazał on, że do transmisji mszy świętych fikcyjnie wypożyczano sprzęt oświetleniowy od zewnętrznej firmy. W rzeczywistości pracowano jednak na sprzęcie telewizji.

Na oszustwie oddział mógł stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ustalenia audytu stały się podstawą do zawiadomienia prokuratury. Formalnie autorem zawiadomienia był prezes telewizji Piotr Farfał, który niedawno został odwołany ze stanowiska.

Polecamy w wydaniu internetowym www.polskatimes/Poznań: Prokuratura widzi oszustwo w TVP i stawia zarzuty

Łukasz Cieśla, meg

Oficjalne wydanie internetowe www.polskatimes.pl/gloswielkopolski

df27pvv

Podziel się opinią

Share
df27pvv
df27pvv