Trwa ładowanie...
pozostawieni
27-06-2014 15:38

"Pozostawieni" od poniedziałku na antenie HBO GO

"Pozostawieni" od poniedziałku na antenie HBO GOŹródło: HBO
d2lpoz4
d2lpoz4

Już w najbliższy poniedziałek, 30 czerwca - dzień po premierze amerykańskiej - na antenie HBO pojawi się nowy serial Pozostawieni. Produkcja powstała na motywach bestsellerowej powieści Toma Perrotty pod tym samym tytułem. Pierwszy odcinek serialu będzie dostępny od dnia polskiej premiery przez miesiąc bez abonamentu w HBO GO.

Gdy nagle z powierzchni Ziemi znika bez żadnego wytłumaczenia 2% ludności, ci, co pozostali zmagają się z konsekwencjami tego wydarzenia i starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Twórcami serialu są Damon Lindelof (laureat Emmy za Lost: Zagubieni) oraz uznany powieściopisarz i scenarzysta Tom Perrotta (nominowany do Oscara za Małe dzieci).

Akcja serialu dzieje się w fikcyjnym mieście Mapleton pod Nowym Jorkiem trzy lata po pamiętnym dniu, kiedy 140 milionów ludzi zniknęło bez śladu. Ludzie nadal odczuwają skutki nagłej straty - trudno im odciąć się od tego, co się wydarzyło. Serial pokazuje, jak różne mogą być reakcje ludzi w obliczu takiego wydarzenia. Może ono zjednoczyć rodzinę i społeczność, ale także spowodować ich rozpad. Serial pokazuje, jak głęboki ból i stres spowodowane taką tragedią mogą obrócić się w cynizm, paranoję, szaleństwo, a nawet fanatyzm.

Główne wątki serialu skupiają się wokół rodziny Garvey’ów. Kevin Garvey (Justin Theroux) jest szefem lokalnej policji, ojcem dwójki już prawie dorosłych dzieci – Jill i Toma. Próbuje zachować pozory normalności w tej nietypowej sytuacji, ale im bardziej stara się kontrolować sytuację, tym bardziej wymyka mu się ona spod kontroli. Jego córka, Jill, z jednej strony buntownicza, z drugiej – obojętna, nie radzi sobie ani w szkole, ani w domu, ani w relacjach z rówieśnikami. Tom zaś uznaje nagłe zniknięcie za moment przebudzenia, rzuca studia, zrywa kontakty z rodziną, szukając nowego sensu życia. Jednocześnie Kevin zmaga się z konfliktem, jaki pojawia się między społecznością Mapleton a tajemniczą sektą, która stwarza swoim członkom możliwość ucieczki od zaistniałej, stresującej sytuacji.

W dziesięcioodcinkowym serialu produkcji HBO Pozostawieni, poza Justinem Theroux (Mulholland Drive; mini-serial HBO John Adams), występują: Amy Brenneman (Prywatna praktyka) jako Laurie; Chris Zylka jako Tom Garvey, Margaret Qualley jako Jill Garvey; Liv Tyler (Nieznajomi, Władca pierścieni) jako Meg; Christopher Eccleston (Thor: Mroczny świat) jako wielebny Matt Jamison; Carrie Coon jako Nora Durst; Emily Meade jako Aimee; Amanda Warren jako burmistrz Lucy Warburton; Ann Dow (Detektyw) jako Patti, Max i Charlie Carver jako Adam i Scott Frost.

d2lpoz4

Premierowe odcinki serialu HBO Pozostawieni będzie można oglądać od 30 czerwca w każdy poniedziałek o godz. 22.00 w HBO. Serial będzie również dostępny w serwisach HBO GO i HBO OD. Pierwszy odcinek serialu będzie dostępny od dnia polskiej premiery przez miesiąc bez abonamentu w HBO GO.

Jednocześnie po raz pierwszy w Polsce ukaże się książka autorstwa Toma Perrotty Pozostawieni, na motywach której powstał serial. Premiera wydawanej nakładem Wydawnictwa Znak książki zaplanowana została na 2 lipca.

d2lpoz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lpoz4