Trwa ładowanie...
18-04-2006 13:13

Preisner w jury tegorocznego Cannes?

Preisner w jury tegorocznego Cannes?
d1dwud8
d1dwud8

Niezamierzonym primaaprilisowym żartem uraczył nas z okazji świąt Polski Instytut Sztuki Filmowej, podając informację jakoby kompozytor Zbigniew Preisner został członkiem jury tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. "Polski Instytut Sztuki Filmowej uprzejmie informuje, iż podana wcześniej informacja o udziale Zbigniewa Preisnera w jury głównym Międzynarodowego Fetsiwalu Filmowego w Cannes okazała się nieścisła" - czytamy w sprostowaniu.

"Pan Zbigniew Preisner otrzymał propozycję udziału w jednym z innych jury Festiwalu w Cannes. Za pomyłkę serdecznie przepraszamy" - tak brzmią ostatnie słowa oświadczenia PISF. PIERWSZE SZCZEGÓŁY TEGOROCZNEGO FESTIWALU W CANNES Według wcześniejszej informacji udział Preisnera w jury canneńskiego festiwalu miał być wyrazem uhonorowania 10-lecia śmierci Krzysztofa Kieślowskiego, którego Preisner był stałym współpracownikiem. Skomponował on muzykę m.in. do "Podwójnego życia Weroniki" oraz tryptyku "Trzy kolory".

Pewne jest natomiast to, że przewodniczącym jury 59. festiwalu w Cannes został Wong Kar-wai, reżyser m.in. filmu "2046" i "Spragnionych miłości". ZOBACZ FINALISTÓW FESTIWALU W CANNES Z OSTATNICH 10. LAT

d1dwud8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dwud8