Trwa ładowanie...
29-05-2014 11:13

Premiera "Polskich Debiutów 2014" podczas 54. KFF

Share
Premiera "Polskich Debiutów 2014" podczas 54. KFF
d2x87hs

Podczas 54. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich zaprezentowało ósmą odsłonę DVD zawierającego 14 filmów krótkometrażowych z programów „30 Minut” i „Pierwszy Dokument”. Premiera DVD odbyła we wtorek, 27 maja 2014 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Pauzie In Garden.

Premierowa prezentacja DVD była połączona ze spotkaniem z twórcami, których filmy znalazły się na DVD. Wśród gości znaleźli się reżyserzy produkcji z programu „Pierwszy Dokument”:* Jakub Michnikowski, Artur Wierzbicki* i Michał Szcześniak. Nie zabrakło również przedstawicieli „30 Minut”: Tomasza Cichonia i Wojciecha Kasperskiego. W czasie spotkania prowadzonego przez Zofię Ścisłowską opowiedzieli o swoich projektach, a także o pomocy uzyskanej ze Studia Munka.

Wśród prezentowanych na DVD „Polskie Debiuty 2014”filmów znalazły się zarówno takie, które debiutowały już przed publicznością festiwalową, jak i zupełne nowości, które nie miały jeszcze premiery. Do tej pierwszej grupy zalicza się „Psubrat” Marii Zbąskiej – ubiegłoroczny laureat Nagrody Głównej w Konkursie Krótkometrażowym Festiwalu Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus oraz „Ojcze masz”, który otrzymał nagrodę jury studenckiego podczas tegorocznej, 36. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont – Ferrand. Także „Dom na końcu drogi” w reżyserii Wojciecha Kasperskiego ma już za sobą premierę, która miała miejsce podczas ubiegłorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Dwie ostatnie produkcje znalazły się również w tegorocznej edycji konkurs polskiego 54. edycji KFF.

Pozostałe filmy, które są na DVD to nowości, niepokazywane jeszcze festiwalowym publicznościom. Część z nich swoją polską premierę ma właśnie w Krakowie. Mowa o trzech dokumentach: „To tylko marzenia” w reżyserii Jakuba Michnikowskiego, „Ze wsi Grunwald” Artura Wierzbickiego oraz „Siłaczce” Kacpra Czubaka i Iwony Kaliszewskiej. Również w Krakowie po raz pierwszy będzie można zobaczyć trzy fabuły zrealizowane w ramach programu „30 Minut”: „Gry” Macieja Marczewskiego, „Mlecznego brata” Vahrama Mkhitaryana oraz „Naturalnych” Kristoffera Rusa. Dwie ostatnie fabuły zostały wyprodukowane wspólnie z Wajda Studio.

Wciąż przed premierą są dwa dokumenty: „21 dni” Damiana Kocura i „Punkt wyjścia” w reżyserii Michała Szcześniaka oraz cztery fabuły: „Na dystans” Macieja Górskiego, „Pogrzebiny” Wojciecha Stupnickiego, „Całe mnóstwo miłości” Bartka Kaczmarka i „Mały palec” Tomasza Cichonia.

DVD trafi do sprzedaży w czerwcu. Będzie dostępne za pośrednictwem strony Studia Munka

d2x87hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x87hs
d2x87hs