Trwa ładowanie...
22-05-2006 14:02

Premiera zwiastuna 'World Trade Center'

Premiera zwiastuna 'World Trade Center'
d4003pc
d4003pc

W ramach 59. festiwalu w Cannes odbył się pokaz 20-minutowego zwiastuna najnowszego filmu w reżyserii Oliviera Stone'a, zatytułowanego 'World Trade Center'.

Film opowiada o akcji ratunkowej po zamachu 11 września 2001 roku. Główną rolę zagrał w nim Nicolas Cage.

Jest to historia dwóch policjantów uwięzionych w ruinach WTC, ich żonach, dzieciach oraz niezwykłych, niemal nieprawdopodobnych wysiłkach mających na celu ich uwolnienie - poinformował amerykański reżyser.

Przed pokazem 59-letni Stone (fot. AFP) powiedział widowni, że jego zamierzeniem było pokazać zamach terrorystyczny z perspektywy zwykłych ludzi i na podstawie ich relacji dotrzeć do prawdy. Zdaniem Stone'a, dzięki temu zabiegowi jego najnowszy film przypomina wcześniejszy "Pluton", opowiadający o wojnie w Wietnamie. Projekcja nagrodzonego Oscarem filmu, który został nakręcony 20 lat temu, odbyła się zresztą tego samego wieczoru w Cannes.

Obraz "World Trade Center" trafi na ekrany amerykańskich kin w sierpniu, krótko przed 6. rocznicą zamachu 11 września. Wcześniej o tych tragicznych wydarzeniach opowiedział film "United 93" ("Lot 93") Paula Greengrassa.

d4003pc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4003pc