Trwa ładowanie...

Program Owsiaka nie zniknie z anteny TVP2

Share
Program Owsiaka nie zniknie z anteny TVP2
dmldma9

Program "Kręcioła" nie zniknie z anteny TVP2, bo Telewizja nie zamierza zrezygnować ze współpracy z taką osobowością jak Jurek Owsiak - zapewniła p.o. dyrektora telewizyjnej Dwójki Barbara Bilińska-Kępa. Według Owsiaka, ostatnia "Kręcioła" ma być wyemitowana 22 lipca.

Jurek Owsiak na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (www.wosp.org.pl)
opublikował list, w którym napisał, że "Kręcioła", z całą swoją atmosferą robienia czegoś z czasem, z ludźmi, z energią, z pomysłami, nie znalazła uznania w oczach nowych władz TVP.

Dementuję tę pogłoskę. Nie wiem, skąd się wzięła - powiedziała Bilińska-Kępa. Mamy jedynie zamiar porozmawiać o nowej formule "Kręcioły", być może będzie emitowana nie co tydzień, ale dwa razy w miesiącu - wyjaśniła p.o. dyrektora Dwójki. Podkreśliła jednocześnie, że Telewizja Polska nie zamierza rezygnować ze współpracy z Owsiakiem i chce "nadal go wspierać w jego dotychczasowych działaniach", w tym - w kolejnych Finałach WOŚP. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy z nim pracować - zaznaczyła.

dmldma9

W swoim liście Owsiak, w pełnych emocji słowach, przypomina, że 16 lat temu w TVP po raz pierwszy wyemitowano jego program o nazwie "Róbta co chceta, czyli rock'and'rollowa jazda bez trzymanki". Jak pisze, zaowocowało to "jedną z największych, o ile nie największą tego rodzaju akcją charytatywną na świecie, która w swojej niepowtarzalności, inności przebiła wszystko na wylot. (...) Ale nic, trudno. Wielokrotnie mówiłem - nie pękamy, swoje robimy, nawet jeżeli wszystko odwróci się o 180 stopni od nas".

Bilińska-Kępa podkreśliła, że nie miała jeszcze okazji porozmawiać z Owsiakiem, a jego reakcja jest przedwczesna. W tej sprawie zrobiła się wielka burza, zanim mieliśmy szansę uczciwie o tym porozmawiać - zaznaczyła.

"Kręcioła" jest nadawana w soboty po godz. 11.00 w programie drugim TVP. Treścią programu jest krótki reportaż z podróży po świecie, aktualności dotyczące Fundacji WOŚP, informacje o ciekawych ludziach i miejscach w Polsce i konkurs, którego główną nagrodą jest podróż w nieznane. (zel)

dmldma9

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmldma9
dmldma9