Trwa ładowanie...
05-03-2017 06:00

Program TV na niedzielę: „Gdzie jest Dory?”, „Apocalypto”, „Kiler”, „Galerianki” [05-03-2017]

W niedzielny wieczór obejrzymy w telewizji rodzinną animację „Gdzie jest Dory?”, głośne „Córki dancingu” czy kolejny odcinek serialu „Manor House” na antenie Telewizji WP. Cezary Pazura i spółka rozbawią nas do łez w „Kilerze”, zaś Mel Gibson wstrząśnie jednym z najbrutalniejszych, jeśli nie najbrutalniejszym filmem XXI wieku, czyli „Apocalypto”. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 5 marca.

Program TV na niedzielę: „Gdzie jest Dory?”, „Apocalypto”, „Kiler”, „Galerianki” [05-03-2017]Źródło: Materiały prasowe
d2agl9x
d2agl9x

„Apocalypto”

„Apocalypto” Mela Gibsona to jeden z najbrutalniejszych filmów w historii, ukazujący świat, który w kinie praktycznie nie istnieje. Film zrealizowany z wielkim rozmachem oraz dramaturgicznym zacięciem i autentyzmem, koncentruje się na zagadkowej cywilizacja Majów, która fascynuje Europejczyków od wieków. To opowiedziana w konwencji przygody historia o ludzkich namiętnościach, dramatach i walce na śmierć i życie, która rozgrywa się w sercu nieprzeniknionej jeszcze przez hiszpańskich konkwistadorów dżungli.

„Gdzie jest Dory?”

W kontynuacji „Gdzie jest Nemo?” głównego bohatera zastąpiła rybka Dory, która cierpi na utratę pamięci krótkotrwałej. Jej historię poznajemy, gdy udaje się w podróż do Kalifornii, aby odnaleźć utraconą rodzinę. Dory nie jest w swoich poszukiwaniach samotna. Animację zaludnia masa zabawnych postaci, np. marudna ośmiornica Hank czy waleń Bailey, mający problemy z echolokalizacją, czy samica rekina wielorybiego, która dla odmiany jest krótkowzroczna. „Ułomność” każdego z bohaterów jest czytelnym komunikatem: w grupie można zdziałać więcej.

Obraz w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, nagrodzony m.in. na festiwalach w Gdyni i Sundance, to niecodzienna mieszanka polskiego musicalu i surrealistycznego horroru. ''Córki Dancingu'' opowiadają historię dwóch nastolatek, Złotej i Srebrnej, które poznają świat warszawskich dancingów lat 80. Dziewczyny dołączają do zespołu muzyków i błyskawicznie stają się sensacją nocnego życia stolicy. Nie są to jednak zwykłe nastolatki, lecz syreny, skrywające mroczną naturę...

d2agl9x

„Manor House
W niedzielę 5 marca na antenie Telewizji WP zostaną wyemitowane dwa odcinki serialu „Manor House”. Brytyjska produkcja historyczna przenosi widzów do roku 1918 roku i przedstawia upadek monarchii austro-węgierskiej oraz proklamację istnienia niepodległej Czechosłowacji. W tym czasie rodzina Valentovych przeprowadza się do Podoli pod Pragą, by rozpocząć nowe życie. Widmo przedwojennego sekretu nadal nad nimi krąży, a ich sprawą wkrótce zaczyna interesować się policja.

„Kiler”

"Kiler" jest uznawany za jedną z najlepszych polskich komedii w historii. Oczywiście, w tym momencie, ogromna fala sprzeciwu może zalać powyższy pogląd, szczególnie ze strony wielbicieli PRL-owskiej komedii, ale my jesteśmy gotowi bronić tej tezy. "Kiler" na nowo wprowadził do rodzimych kin dystans rodaków do samych siebie oraz komiczne uroki polskiego kombinatorstwa w fabularnej odsłonie. Te dialogi, bohaterowie i przezabawne sytuacje… Co tu dużo gadać - dzieło Juliusza Machulskiego to po prostu „debeściak” i mało która produkcja może się z nim równać.

d2agl9x

„Galerianki”

Głośny film obrazujący mroczną stronę codziennego życia niektórych polskich nastolatek. Tytułowe galerianki to gimnazjalistki szukające substytutu szczęścia, miłości i akceptacji w modnych centrach handlowych. Odrzucone przez swoich najbliższych uważają, że życiowe spełnienie polega na zdobywaniu drogich ciuchów i gadżetów, które otrzymują w zamian za seks z przypadkowymi mężczyznami.

d2agl9x

„Dystrykt 9”

Jeden z najważniejszych filmów science fiction ostatnich lat. Neil Blomkamp opowiada na pozór wyświechtaną historię o przybyciu obcych na Ziemię. „Dystrykt 9” podchodzi jednak do tego tematu w sposób zaskakujący i oryginalny – kosmici po wylądowaniu w Afryce zostają odizolowani w tytułowym dystrykcie, a cała opowieść w metaforyczny sposób dotyka całkiem ludzkich problemów alienacji, segregacji i nieufności względem odmienności. Bardzo dobre kino nie tylko dla fanów gatunku.

„Trzynasty wojownik”

Świetne kino przygodowe z Antonio Banderasem w roli głównej. Ahmed Ibn Fahdlan (Banderas) to młody, zamożny arabski poeta, który zostaje ambasadorem z misją przymusowego wyruszenia na północne krańce Europy. W nieznanym dla niego świecie poznaje dwunastu wojowników – nieustraszonych Wikingów, którzy dostrzegają w młodym Arabie wielkiego wojownika z pradawnej przepowiedni.

d2agl9x

„Kolekcjoner kości”

Kultowy thriller Phillipa Noyce'a z niezapomnianą rolą Denzela Washingtona i jednym z ostatnich dobrych występów Angeliny Jolie. „Kolekcjoner kości” na podstawie powieści Jeffery'ego Deavera opowiada historię psychopatycznego mordercy ściganego przez nietypową parę detektywów – wybitnego i niemal całkowicie sparaliżowanego oficera oraz młodą policjantkę. Morderca prowadzi z nimi swoją grę, podrzucając informację o nadchodzących morderstwach.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d2agl9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2agl9x