Trwa ładowanie...
dkig6qh
Aktualności

Program TV na piątek: „Merida Waleczna”, „Panie Dulskie” i "Tajemnica Brokeback Mountain"

W piątkowy wieczór w telewizji obejrzymy hit Disneya „Merida Waleczna”, komedię obyczajową Filipa Bajona „Panie Dulskie” oraz kontrowersyjną "Tajemnicę Brokeback Mountain". Jakie jeszcze przeboje pojawią się w telewizji 16 grudnia?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Tajemnica Brokeback Mountain"
Kadr z filmu "Tajemnica Brokeback Mountain" (Materiały prasowe)
dkig6qh

„Tajemnica Brokeback Mountain”

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych zdobywców Oscarów (najlepszy reżyser, scenariusz adaptowany, muzyka oryginalna) w historii kina. „Tajemnica Brokeback Mountain” to opowieść o dwóch młodych kowbojach, którzy w wielkiej tajemnicy wdają się w homoseksualny romans. W rolach głównych wystąpił nieodżałowany Heath Ledger oraz nominowany do Oscara (najlepsza rola drugoplanowa) Jake Gyllenhaal.

„Tajemnica Brokeback Mountain” - ale kino+ 21:50

Merida Waleczna
Merida to księżniczka z górzystej Szkocji, która zamiast szydełkować i układać kwiaty, woli gnać na swoim rumaku i strzelać z łuku. Jako córka króla ma jednak pewne obowiązki, z którymi za nic nie może się pogodzić. Kiedy rodzice Meridy postanawiają wydać ją za mąż, dziewczyna zwraca się o pomoc do starej wiedźmy. Wtedy jeszcze nie wie, że ingerencja sił magicznych odwróci życie jej i jej bliskich do góry nogami

dkig6qh

„Merida Waleczna” - Polsat 20:05

Panie Dulskie

Przebojowa komedia obyczajowa Filipa Bajona (scenariusz i reżyseria) z Krystyną Jandą, Mają Ostaszewską, Katarzyną Figurą i Władysławem Kowalskim w rolach głównych. „Panie Dulskie” to historia Melanii, wnuczki pani Dulskiej, do której przyjeżdża profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Uczony czuje, że coś go łączy z kamienicą zamieszkiwaną przez kobiety i zaczyna stopniowo odkrywać kolejne tajemnice, które miały na zawsze pozostać nieujawnione.

dkig6qh

„Panie Dulskie” - Canal+ Family 22:10

„Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”

„Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” to pierwszy polski film fabularny opowiadający o tragicznych wydarzeniach w Trójmieście w grudniu 1970 roku. Obraz wyreżyserowany przez Antoniego Krauze („Smoleńsk”) bazuje na historii gdyńskiego stoczniowca Brunona Drywy, który był jedną z pierwszych ofiar poległych 17 grudnia.

„Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” - TVP 1 23:45

„To ja złodziej”

Kultowy dramat sensacyjny Jacka Bromskiego z Danielem Olbrychskim, Januszem Gajosem, Anną Romantowską i Janem Urbańskim w rolach głównych. „To ja złodziej” to świetny i niesłusznie zapomniany film o nastolatku kradnącym radia samochodowe, który marzy o dołączeniu do prawdziwego gangu. Aby się wykazać, chłopak podejmuje bardzo ryzykowne działanie.

dkig6qh

„To ja złodziej” - TVP HD 23:40

"Upadek"

Piątkową propozycją naszego nowego kanału Telewizja WP jest drugi odcinek serialu "Upadek" ("The Fall") z Gillian Anderson i Jamie Dornanem w rolach głównych. Akcja serialu kryminalnego rozgrywa się w Belfaście, gdzie dochodzi do serii morderstw na młodych, ambitnych kobietach. Stella Gibson (Gillian Anderson) z londyńskiej policji dołącza do ekipy badającej zabójstwa i wkrótce dochodzi do wniosku, że za wszystkie odpowiedzialny jest jeden człowiek. W tym samym czasie Paul Spector (Jamie Dornan), kochający ojciec i terapeuta, prowadzi podwójne życie i szykuje się do ataku na kolejną ofiarę.

"Upadek" – Telewizja WP 23:40

dkig6qh

Podziel się opinią

Share

dkig6qh

dkig6qh