Trwa ładowanie...

Program TV na poniedziałek: „Uprowadzona 2”, „Ex Machina”, „Pitbull. Nowe porządki”

W poniedziałkowy wieczór seanse telewizyjne zapewnią nam sporą dawkę rozmaitych emocji. Sensacyjny sequel „Uprowadzonej” z Liamem Neesonem, „Ex Machina” dla fanów inteligentnego science fiction i „Pitbull. Nowe porządki” to tylko część filmów, na które warto w tym dniu zwrócić uwagę.

Share
Program TV na poniedziałek: „Uprowadzona 2”, „Ex Machina”, „Pitbull. Nowe porządki”
Źródło: Materiały prasowe
d30ufln

„Uprowadzona 2”
Po odzyskaniu córki z rąk albańskich porywaczy, Bryan Mills (Liam Neeson)
, były agent CIA, myślał, że to już koniec jego kłopotów. Nic bardziej mylnego. Ojciec jednego ze zgładzonych przez Bryana zbirów poprzysiągł zemstę i nie cofnie się przed niczym, aby dopiąć swego. Podczas rodzinnych wakacji w Istambule, Bryan wraz z żoną zostają porwani. Na wolności pozostaje jednak ich córka Kim, która pomoże ojcu wydostać się z niewoli. Teraz Bryan będzie musiał znów użyć swych morderczych umiejętności, aby ocalić żonę. Czasu pozostało niewiele. Dla porywaczy nie będzie litości.

Ex Machina
Scenarzysta „28 dni później” i „W stronę słońca” zaprasza do świata przyszłości, która dzieje się już teraz. Młody informatyk Caleb (Dohmnall Gleeson) wygrywa firmowy konkurs i na tydzień trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy - Nathan (Oscar Isaac)
. Caleb poznaje w nim piękną Avę (Alicia Vikander) - pierwszą na świecie sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu Nathana. Czuje, myśli, wzrusza się oraz boi o własną przyszłość. Caleb nie wie, że sam jest częścią eksperymentu, który ma sprawdzić, jak na postać Avy zareaguje przeciętny człowiek.

d30ufln

„Pitbull. Nowe porządki”

"Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz". Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi"Pitbull. Nowe porządki" rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować. "Pitbull. Nowe porządki" to jeden z najchętniej oglądanych polskich filmów, jakie trafiły w tym roku na na nasze ekrany. Do tej pory obejrzało go już niemal półtora miliona widzów.

„Pasja”

"Pasja" jest wstrząsającym opisem ostatnich 12 godzin życia Jezusa Chrystusa. To zdecydowanie najmocniejsze przedstawienie Pasji, z jakim spotkaliśmy się do tej pory w kinie. Film jest wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Aby podkreślić autentyczność historii, aktorzy posługują się dwoma wymarłymi językami: aramejskim i łaciną. Film twórcy "Braveheart - Waleczne Serce" wywołał wiele emocji i kontrowersji. "Pasja" to obrazowe dzieło sztuki prowokujące do poważnego myślenia i refleksji nad śmiercią Chrystusa. Jest to film o wierze, nadziei, miłości i przebaczeniu - a więc o tym, czego bardzo potrzeba w dzisiejszych burzliwych czasach.

d30ufln

„Władcy ognia”
Londyn, rok 2084. Dwunastoletni Quinn nieświadomie budzi z odwiecznego snu zionącego ogniem smoka. W ciągu 20 lat bestia i jej potomstwo niszczą niemal cały świat. Dorosły Quinn jest szefem straży pożarnej, odpowiedzialnym za walkę ze skutkami smoczego ataku. Przede wszystkim jednak próbuje utrzymać przy życiu małą społeczność wiodącą nędzną egzystencję w ruinach starego zamczyska. Pewnego dnia zjawia się butny Amerykanin, Van Zan, który twierdzi, że zna sposób na pokonanie bestii i ocalenie ludzkości. Sposób, jaki Quinnowi nigdy nie przyszedłby do głowy. "Władcy ognia", film wyreżyserowany przez Roba Bowmana ("Z archiwum X"), to opowieść o przygodzie i przetrwaniu, łącząca świat średniowiecznej legendy z apokaliptyczną wizją przyszłości.

d30ufln

Podziel się opinią

Share
d30ufln
d30ufln