Program TV na sobotę: „Pingwiny z Madagaskaru” i „Przesłuchanie”
W sobotę 26. listopada usiądziemy przed telewizorami, by obejrzeć zwariowane przygody pingwinów z Madagaskaru w ich pierwszym pełnometrażowym filmie, a także poznamy historię kontrowersyjnego odkrycia medycznego w obrazie „Wstrząs” z Willem Smithem w roli głównej, a także "Przesłuchanie", najgłośniejszy polski film zakazany w czasach PRL-u. Jakie jeszcze filmowe hity pojawią się w sobotę w telewizji?
26.11.2016 | aktual.: 26.11.2016 08:29
„Przesłuchanie”
„Przesłuchanie” Ryszarda Bugajskiego (reżyser i scenarzysta) jest uważane za najgłośniejszy polski film zakazany w czasach PRL-u przez cenzurę. Obraz nakręcony w 1982 roku czekał na swoją oficjalną premierę przez siedem lat, a jego realizacja doprowadziła do rozwiązania Zespołu Filmowego „X”, kierowanego przez Andrzeja Wajdę. Film z Krystyną Jandą (nagrodzona w Cannes w 1990 r.) i Januszem Gajosem w rolach głównych to historia młodej kobiety, niesłusznie więzionej i zmuszanej do zeznawania przeciwko jej znajomemu. Prawdziwy obraz stalinizmu, który był nie do przyjęcia przez władze PRL.
„Pingiwiny z Madagaskaru”
Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy wkraczają do akcji w swoim pierwszym filmie pełnometrażowym. Zwariowane pingwiny znane z serii animacji „Madagaskar” i serialu telewizyjnego „Pingiwiny z Madagaskaru” rozpoczynają kolejną misję, od której będą zależały losy świata. Tym razem dzielni mieszkańcy nowojorskiego zoo będą musieli sprzymierzyć się z konkurencyjną grupą i zwiedzić takie zakątki świata jak Wenecja, Antarktyka czy Szanghaj.
„Wstrząs”
Nominowany do Złotego Globu film Petera Landesmana opowiada historię doktora Bennetta Omalu (Will Smith), który dostrzegł powiązanie urazów głowy u sportowców z "przewlekłą traumatyczną encefalopatią", której objawy często doprowadzają do depresji i samobójstw. Film został zainspirowany głośnym artykułem opublikowanym na łamach magazynu dla mężczyzn „GQ”.
„Lejdis”
Przebojowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Magdalena Różczka, Izabela Kuna, Robert Więckiewicz, Piotr Adamczyk), którą obejrzało w kinach ponad 2,5 miliona widzów. Historia czterech przyjaciółek z Warszawy to mieszanka komicznych perypetii, które ukazują różne oblicza współczesnej kobiety.
„Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część pierwsza”
Ekranizacja bestsellerowego cyklu powieści autorstwa Suzanne Collins. „Kosogłos. Część pierwsza” to trzeci film z serii opowiadający o losach Katniss Everdeen (w tej roli zdobywczyni Oscara Jennifer Lawrence), która staje się symbolem walki z tyranią. Zwyciężczyni tytułowych Igrzysk śmierci rzuca wyzwanie prezydentowi Snowowi (Donald Sutherland), który nie cofnie się przed dokonaniem największej zbrodni, by utrzymać się u władzy.