Trwa ładowanie...
d2t5mw6

Przyjaciel do końca świata

Najnowsze informacje
3.0
(24 głosy)
Oceń:
2
1
d2t5mw6

„Seeking a Friend for the End of the Word” to komedia apokaliptyczna z 2012 roku wyprodukowana w USA, Indonezji, Singapurze oraz Malezji. Za kamerą stoi debiutująca na stanowisku reżysera Lorene Scafaria, aktorka i jednocześnie scenarzystka filmu. Za produkcję odpowiadają Steve Golin, Joy Gorman oraz Mark Roybal, zaś muzykę skomponował Jonathan Sadoff i Rob Simonsen.

Gdy ludzie dowiadują się, że w kierunku Ziemi zmierza asteroida, która zniszczy całą planetę, wpadają w panikę. Główny bohater ma podwójnego pecha: nie dość, że czeka go zagłada, to na dodatek opuszcza go żona. Kiedy wydaje się, że wszystko jest skończone, sąsiadka przynosi mu list, który przez pomyłkę trafił do niej. List wysłała jego sympatia z liceum, która chce spędzić ostatnie chwile właśnie w jego towarzystwie. Mężczyzna w obliczu zbliżającej się apokalipsy próbuje odnaleźć dawną miłość. W poszukiwaniach pomaga mu sąsiadka.

W filmie „Seeking a Friend for the End of the Word” w rolach głównych zagrali: Steve Carell jako Dodge Petersen, Keira Knightley - Penelope "Penny" Lockhart, Adam Brody – Owen, Derek Luke – Speck, William Petersen – Trucker, Connie Britton – Diane, Patton Oswalt – Roache, Melanie Lynskey – Karen, Rob Corddry – Warren.

Przyjaciel do końca świata
Tytuł oryginalny

Seeking a Friend for the End of the World

Gatunek

dramat, komedia, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

13.07.2012

Czas trwania

94 min.

Obsada

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t5mw6
d2t5mw6
d2t5mw6