Trwa ładowanie...
d3bf1jz

Publiczna terapia

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Publiczna terapia – do spokojnego i poczciwego miasteczka przybywa tajemniczy gość, który otrzymuje program w lokalnej telewizji. Prowadzi to do zaskakujących odkryć...
d3bf1jz
WP Film
Źródło: WP Film

Publiczna terapia – opis

Publiczna terapia to amerykański dramat z 1993 roku. Film jest reżyserskim debiutem Bryana Singera. Ponadto, stworzył on scenariusz wraz z Christopherem McQuarrie'em i Michaelem Feit Douganem. Miejscem akcji jest, wydawałoby się wzorcowe, miasteczko Brewster. Emanuje ono spokojem, czystością i przyjazną atmosferą wśród mieszkańców. Pewnego dnia pojawia się tu tajemniczy mężczyzna Whiley Pritcher, który natychmiast wzbudza zaufanie ludzi. Wykupuje on czas antenowy w niedzielnym paśmie rodzinnym w lokalnej stacji telewizyjnej. Jest gospodarzem programu „Nasze miasto”, w którym zadaje widzom pytanie „Co jest nie tak z Brewster?”. Niedługo potem okazuje się, że owy spokój ma nietrwałe fundamenty...

Publiczna terapia – ciekawostki

Bryan Singer wyreżyserował produkcję Publicznej terapii w 1992 roku w budżecie 250 000 dolarów, w harmonogramie na 18 dni.* Ekipa Publicznej terapii* używała pozostałości taśmy filmowej filmu Dracula i Hoffa. Singer porównał tematy poruszane w Publicznej terapii z jego kontynuacją filmu "The Usual Suspects".
Variety (amerykański magazyn rozrywkowy) nazwał film Publiczna terapia "technicznie biegłym" filmem biorąc pod uwagę jego mały budżet i harmonogram. Magazyn Newsweek napisał: „27-letni Singer to prawdziwy talent, ale nastrojowy film "Publiczna terapia" potrzebował silniejszego scenariusza.

Publiczna terapia – nagrody

W 1993 roku film Publiczna terapia zdobył Grand Jury Prize w kategorii dramat podczas Festiwalu Filmowego Sundance. Krytycy decenili techniczną reżyserię Publicznej Terapii, ale nie dawali podobnych pochwał fabule i postaciom. W tym samym roku reżyser Bryan Singer otrzymał Nagrodę Krytyków podczas Festiwalu Filmowego Deauville.

Publiczna terapia
Tytuł oryginalny

Public Access

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1993

Czas trwania

90 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bf1jz
d3bf1jz
d3bf1jz