Trwa ładowanie...

Quentin Tarantino chce kręcić na polsko-niemieckiej granicy

Share
Quentin Tarantino chce kręcić na polsko-niemieckiej granicy
Źródło: AFP
d4adrih

Niemieckie media informują, że Quentin Tarantino może nakręcić swój nowy film na polsko-niemieckiej granicy. Słynny reżyser odwiedził w weekend Görlitz graniczący z polskim Zgorzelcem.

Według informacji lokalnych mediów, Tarantino rozmawiał z burmistrzem Görlitz na temat lokalizacji zdjęć do nowego filmu. Cytowany przez media burmistrz Joachim Paulick miał powiedzieć, szanse na to, że Görlitz stanie się scenerią nowego filmu twórcy "Pulp Fiction", są wysokie.

d4adrih

Zdjęcia miałyby być kręcone na rynku w Görlitz oraz w gmachu Muzeum Śląskiego w tym mieście. Ekipa Quentina Tarantino już wcześniej odwiedziła miasto, by dokonać pomiaru obiektów i zbadać ich naświetlenie. Ostateczna decyzja ma zapaść za dwa tygodnie.

Ekscentryczny reżyser ma rozpocząć zdjęcia do nowego filmu w połowie października w Niemczech i Francji. Obraz "Inglorious Bastards" będzie opowiadał historię fikcyjnego amerykańskiego oddziału do zdań specjalnych, złożonego z samych Żydów, który w czasie drugiej wojny światowej zostaje przerzucony do okupowanej przez Niemców Francji. Główną rolę zagra Brad Pitt.

Görlitz i Zgorzelec mają szczęście do odwiedzin hollywoodzkich gwiazd. Dwa i pół roku temu miasta te odwiedził prywatnie znany aktor Nicolas Cage.

d4adrih

Podziel się opinią

Share
d4adrih
d4adrih