Trwa ładowanie...
14-04-2009 12:53

ReAnimacja już wkrótce w Łodzi

ReAnimacja już wkrótce w Łodzi
deg9ftd
deg9ftd

Niedługo rusza szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Animacji ReAnimacja. Impreza odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia.

Festiwal już od sześciu lat promuje młodą polską animację i prezentuje najciekawsze filmy animowane z całego świata. W tym roku z pewnością będzie z czego wybierać – w programie znalazły się między innymi: przegląd twórczości Jana Švankmajera, retrospektywa Simone Massi, pokaz najnowszych filmów cenionego estońskiego twórcy Priita Pärna oraz przegląd pełnometrażowych animacji nominowanych do Oscara.

Oprócz tego zaprezentowane zostaną cykle tematyczne, takie jak „Cafe Colombia”, podczas którego będzie można zapoznać się z najciekawszymi animacjami produkcji kolumbijskiej i „Francuska elegancja” prezentujący najlepsze filmy z Clermont-Ferrand Short Film Festival. Jak na każdym festiwalu, najwięcej emocji wzbudza jednak Konkurs Główny.

W tym roku o statuetkę Złotego Ślimaka walczyć będą m.in. tak znani twórcy, jak Run Drake czy Bill Plympton. Osobną nagrodę dla najlepszego filmu polskiego na festiwalu wręczy także Stowarzyszenie Filmowców Polskich, które od trzech lat jest patronem imprezy.

ReAnimacja odbędzie się w łódzkim kinie Charlie oraz w klubie Wytwórnia. Festiwal został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

deg9ftd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deg9ftd