Trwa ładowanie...
d4445wc
11-01-2014 04:33

Richard Pryor oczami Lee Danielsa

d4445wc

Lee Daniels prowadzi rozmowy w sprawie reżyserii filmu o legendarnym komiku Richardzie Pryorze. Wśród kandydatów do głównej roli rozważani są Michael B. Jordan, Marlon Wayans i Eddie Murphy.

Film powstanie pod skrzydłami The Weinstein Company. W jego realizację zaangażowana jest wdowa po aktorze, Jennifer Pryor. Akcja prawdopodobnie skoncentruje się na życiu Pryora jako trzydziestolatka.

Pomysł realizacji obrazu o komiku krąży po Hollywood już od lat. W zeszłym roku media obiegła informacja, że filmem zajmie się Forest Whitaker. Obecnie jego nazwisko nie zostało wymienione.

Przypomnijmy, że Richard Pryor, który rozpoczął sceniczne występy komediowe w latach 60, zadebiutował na filmowym planie w roku 1967 w produkcji "Zajęte ciało". Sukcesom zawodowym artysty towarzyszyło burzliwe życie osobiste. Pryor zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, był również siedmiokrotnie żonaty. W roku 1986 u komika rozpoznano stwardnienie rozsiane, chorobę, która w miarę rozwoju ograniczyła możliwość jego pracy zawodowej. Artysta zmarł 10 grudnia 2005 roku.

d4445wc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4445wc