Trwa ładowanie...

Robert Gliński oceni studentów

Share
Robert Gliński oceni studentów
Źródło: Film polski
d4cwrs7

Około 50 studenckich etiud filmowych pokazanych zostanie na rozpoczynającym się we wtorek, 24 kwietnia, w Warszawie festiwalu filmowym "Paradoks". Jednym z jurorów będzie Robert Gliński.

Paradoks Film Festiwal zorganizowany jest w stolicy po raz drugi, potrwa do 27 kwietnia, a pokazy etiud będą odbywały się w Kinotece.

W ramach festiwalu odbędzie się konkurs na najlepszą studencką etiudę filmową - przeznaczony dla studentów kierunków filmowych na polskich uczelniach i dla młodych filmowców-amatorów. Rywalizować w nim będzie ponad 40 etiud.

d4cwrs7

Etiudy zrealizowali studenci m.in. z: łódzkiej "Filmówki" (Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi - PWSFTviT), Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.

Zwycięzca zostanie wyłoniony w nietypowy sposób. Z trzech najlepszych etiud, na które zagłosują widzowie, jury wytypuje zwycięzcę. W jury zasiądą m.in. reżyser Robert Gliński i irlandzki twórca filmów dokumentalnych, John Peto.

Zwycięska etiuda będzie prezentowana na najbliższym festiwalu Foyle Film Festival w Irlandii Północnej - jednym z najważniejszych filmowych festiwali w Europie.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Studencki Klub Filmowy "Paradoks" działający przy Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, Kinoteka oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.

d4cwrs7

Podziel się opinią

Share
d4cwrs7
d4cwrs7