Trwa ładowanie...
djha7ce

Robert Jarociński

Najnowsze informacje
4.2
(10 głosów)
Oceń:
djha7ce

Aktor, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie (2002). Debiutował rolą Staszka Gipsona w „Superprodukcji” Juliusza Machulskiego. Współtworzy grupę filmową Gardenia Saska Film, gra we wszystkich jej produkcjach (m.in. w „Norbercie, Jurasie i Synu”, „Tajemnicy Alberta” Wojciecha Solarza), a także u innych niezależnych twórców filmowych (m.in. w „Odwyku” – K. Jankowskiego, „Popołudniu” – M. Rucińskiego i M. Damięckiego, "Pomyłce" - M. Ogrodzińskiej).

Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w 2009 roku, za rolę Alberta w „Tajemnicy Alberta”, otrzymał Wyróżnienie w Konkursie Kina Niezależnego. W 2007 roku wcielił się w postać Generała Władysława Andersa w fabularyzowanym filmie biograficznym pt.: „Generał Polskich Nadziei” realizowanym przez Telewizję Polską i za tę rolę uhonorowany został odznaczeniem państwowym - medalem Pro Memoria.

Na co dzień jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie, możemy go oglądać także w najnowszej produkcji teatru – „Zbójcach” F. Schillera, w reżyserii Michała Zadary, premiera: maj, 2014.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djha7ce
djha7ce
djha7ce