Trwa ładowanie...
12-06-2006 17:28

Robert Korzeniowski odchodzi z TVP?

Robert Korzeniowski odchodzi z TVP?
d2nvgh3
d2nvgh3

Na Woronicza znowu zawrzało. Tym razem chodzi o szefa redakcji sportowej TVP1 Roberta Korzeniowskiego.

Czy pożegna się ze stanowiskiem? - Wszystko na to wskazuje, już krąży lista nazwisk osób, które miałaby go zastąpić - mówi "Dziennikowi" jeden z jego bliskich współpracowników.

Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, został szefem redakcji sportowej 1 stycznia 2005 roku za czasów prezesa Jana Dworaka.

Oliwy do ognia w dyskusji nad zmianami w TVP dolała w weekend tajemnicza kartka, którą poseł PiS Jacek Kurski przekazał w czwartek Jarosławowi Kaczyńskiemu w trakcie posiedzenia Sejmu. Na kartce były trzy nazwiska, a przy nich nazwy redakcji mediów publicznych - przypomina gazeta.

d2nvgh3

Obok nazwiska Krzysztofa Miklasa, obecnie szefa redakcji sportowej TVP Polonia, komentatora skoków narciarskich, widnieje dopisek: "Redakcja sportowa TVP". Jak się nieoficjalnie dowiedział "Dziennik", pomysł pozbycia się Korzeniowskiego nie pochodzi z Woronicza, ale z kręgów związanych z PiS.

- Nie dostałem żadnej propozycji zastąpienia Korzniowskiego, choć możliwe, że na mój temat ktoś rozmawiał - mówi Krzysztof Miklas. Z kolei Robert Korzeniowski twierdzi, że nie ma żadnych sygnałów świadczących o jego odwołaniu: "Rozmawiałem z prezesem Wildsteinem na temat przyszłości sportu w TVP, ale nie było mowy o odejściu".

Krzysztof Miklas był już wymieniany w dyskusji o obsadzie stanowiska szefa sportu, gdy z redakcji odchodził Janusz Basałaj. W ostatnich wyborach do Senatu Miklas bez powodzenia startował, jako kandydat niezależny - przypomina "Dziennik".
(fot. www.korzeniowski.pl)

d2nvgh3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nvgh3