Trwa ładowanie...
d2sahkt

Rock The Casbah

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2sahkt

Nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie debiut fabularny izraelskiego reżysera to wstrząsające świadectwo wojny między Palestyną a Izraelem.

Rok 1989. Trwa pierwsza Intifada, palestyńskie powstanie przeciwko izraelskiej okupacji Palestyny. Izraelscy żołnierze zostają wysłani do Strefy Gazy w celu nadzorowania ludności arabskiej. Podczas rutynowego patrolu, żołnierze przemierzając miasto, zostają obrzuceni przez mieszkańców kamieniami. Jeden z żołnierzy ginie pod spadającą na niego z dachu pralką. Sprawców nie udaje się złapać. Pada rozkaz, aby czwórka młodych żołnierzy stacjonowała na dachu palestyńskiego domu do czasu znalezienia zabójców kolegi. Palestyńscy mieszkańcy, mając izraelskich żołnierzy nad głową, obawiają się posądzenia o kolaborację. Rekruci muszą odnaleźć swoje miejsce w otaczającym ich totalnym chaosie.

Przejmujący film o zmaganiu się z własnymi słabościami i niedojrzałością w obliczu wojny. Debiut fabularny zainspirowany osobistymi doświadczeniami reżysera.

Rock The Casbah
Tytuł oryginalny

Rock Ba - Casba

Gatunek

dramat, wojenny

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

22.08.2014

Czas trwania

89 min.

Obsada
d2sahkt

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sahkt
d2sahkt
d2sahkt