Trwa ładowanie...
d32wh9z
Megafon.pl
Aktualności

Roman Polański nie przyzna Cezarów

Roman Polański zrezygnował z funkcji przewodniczącego gali Cezarów. Ceremonia wręczenia francuskich nagród filmowych odbędzie się 24 lutego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (newspix.pl)
d32wh9z

Reżyser i aktor, sam laureat 8 Cezarów, miał podczas nadchodzącej uroczystości wygłosić mowy otwierające i zamykające galę, ale tak się jednak nie stanie.

Decyzja polskiego filmowca jest reakcją na krytykę stowarzyszeń feministycznych, które zamieściły na stronie Change.org petycję, domagając się rezygnacji Polańskiego z funkcji przewodniczącego. Feministki zapowiedziały demonstrację w Paryżu, a francuska minister do spraw praw kobiet, Laurence Rossignol, nazwała wybór Polańskiego "zaskakującym i szokującym". Polański w efekcie postanowił nie przyjąć zaproszenia organizatorów. Przyznał, że reakcja feministek bardzo zasmuciła jego i jego rodzinę.

W 1977 artysta został uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z 13-letnią wówczas Samanthą Gailey. Nim jednak ogłoszono wyrok, Roman Polański wyjechał ze Stanów, obawiając się, iż sędzia nie dotrzyma warunków zawartej ugody. W 2015 roku krakowski sąd odrzucił wniosek o ekstradycję i skrytykował działania amerykańskiego sędziego.

d32wh9z

Podziel się opinią

Share
d32wh9z
d32wh9z