Trwa ładowanie...
duyp7vq
Aktualności

Rusz głową i uniknij "Gilotyny"

Share
Roman Czejarek
Roman CzejarekŹródło: TVP
duyp7vq

„Gilotyna”, polska wersja jednego z najpopularniejszych teleturniejów w historii włoskiej telewizji, startuje w Dwójce już 5 października o godz. 19.05. Wciągającą i zabawną grę w skojarzenia, w której można wygrać nawet 100 tys. zł, poprowadzi Roman Czejarek.

Na czym dokładnie polega ta gra? W krótkim czasie należy odgadnąć co łączy wyświetlane na ekranie słowa. Na przykład chmury, lotnisko, pilot, stewardessa i skrzydło powinny skojarzyć się z samolotem. A zamek, burza, plaża i babka – z piaskiem. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Zagadki w „Gilotynie” są naprawdę podchwytliwe. Trzeba pokonać trzech pozostałych zawodników, aby dojść do finału. Liczą się spontaniczne i przede wszystkim logiczne odpowiedzi. Czasu na namyślanie się jest niewiele a stawką w grze są naprawdę duże pieniądze. Zawodnik ma szansę zawalczyć nawet o 100 tys. zł.

Choć zasady gry są proste, to jednak „Gilotyna” wymaga dużego wysiłku umysłowego, refleksu i umiejętności szybkiego kojarzenia. Program wywołuje ogromne emocje u widzów, którzy mogą domyślać się prawidłowych odpowiedzi, zanim zrobią to uczestnicy w studiu. We Włoszech teleturniej ma 7-milionową publiczność, telewizja RAI UNO emituje go już 7. rok z rzędu. Ponadto teleturniej przebił popularnością przebój wszechczasów – „Milionerów” – pokazywanych przez komercyjną stację Canale5.

„Gilotyna” to program produkowany dla TVP2 przez Mastiff Media Polska. Poprowadzi go dziennikarz i prezenter radiowo-telewizyjny Roman Czejarek. Emisja w Dwójce w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 19.05 począwszy od 5 października.

duyp7vq

Podziel się opinią

Share
duyp7vq
duyp7vq