Trwa ładowanie...
09-03-2007 11:08

Rusza 28. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Share
Rusza 28. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu
d1rggmv

41. imprez artystycznych odbędzie się w czasie 28. Przeglądu Piosenki Aktorskiej (PPA), który rozpoczyna się dziś we Wrocławiu. W ramach głównego nurtu imprezy - obok tzw. Nurtu OFF -odbędzie się Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

O szczegółach ostatnich przygotowań do Przeglądu poinformował na zorganizowanej w czwartek konferencji prasowej Konrad Imiela, dyrektor artystyczny PPA. "Skala tegorocznej imprezy jest potężna, bo w ciągu 10 dni odbędzie się wiele bardzo różnorodnych imprez" - powiedział Imiela. Dodał, że cieszy się z różnorodności festiwalowego programu, jednak podkreślił, iż "nadal ma on charakter przede wszystkim aktorski, bo aktorski jest jego główny nurt".

Jak zapewniają organizatorzy - Teatr Muzyczny Capitol z Wrocławia - w ramach PPA wystąpi kilka zagranicznych gwiazd muzyki, w tym m.in. Anthony and Johnsons, Żanna Byczewska i Yann Tiersen. "Zdecydowaliśmy się także na pewien eksperyment, żeby obok nurtu głównego zorganizować imprezę masową. Będzie to koncert zespołu The Stranglers, na który przygotowaliśmy ok. 3 tys. biletów i w większości zostały one sprzedane" - powiedział Imiela.

Wśród polskich artystów wystąpią m.in. Magdalena Kumorek, Mariusz Kiljan, Bartosz Porczyk, Justyna Szafran i zespół Raz Dwa Trzy, który przygotował koncert złożony z piosenek Wojciecha Młynarskiego. Natomiast w koncercie finałowym widzowie zobaczą spektakl "C-ACTIV", złożony z tekstów Witkacego, które zaśpiewają m.in. Agnieszka Dygant, Maria Peszek, Jan Peszek, Jacek Borusiński, Tomasz Karolak i Dorota "Doda" Rabczewska - zdaniem Imieli - "bardzo dobrze nadająca się do programu opartego na tekstach takiego skandalisty jak Witkacy".

d1rggmv

Festiwal zakończy się Koncertem Galowym pt. "Steruj krwią swoją do oceanu", złożony z piosenek Marka Grechuty w wykonaniu m.in. Katarzyny Groniec, Kingi Preis, Agnieszki Warchulskiej, Jacka Bończyka, Borysa Szyca i Zbigniewa Zamachowskiego.

W ramach PPA rozegrany zostanie konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Z 21 artystów wyłonionych w dwóch etapach przesłuchań pozostanie 10 wykonawców, którzy wystąpią na koncercie finałowym 16 marca. Główną nagrodą Konkursu jest Złoty Tukan oraz profesjonalna sesja nagraniowa lub produkcja recitalu w zawodowym teatrze.

Natomiast w Nurcie OFF wystąpią m.in. Teatr Tańczącego Liścia, Grupa Artystyczna KRETES, Nieformalna Grupa Performatywna oraz Piotr Kamiński. Najlepszy spektakl nurtu offowego zostanie uhonorowany statuetką Tukana OFF i nagrodą w wysokości 10 tys. zł.

W tym roku po raz pierwszy w historii PPA odbędzie się Dziecięcy Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Najlepszy wykonawca otrzyma nagrodę Tukan Junior, którą odbierze w czasie Koncertu Finałowego.

Jak zapowiedział Imiela, 28. PPA będzie w dużej części rejestrowany przez Telewizję Polską. "Koncert Galowy zarejestruje i już 18 marca wyemituje TVP2, natomiast Koncert Laureatów będzie można zobaczyć 25 marca na antenie TVP1" - powiedział dyrektor.

d1rggmv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rggmv
d1rggmv