Trwa ładowanie...
d33bn4m

Sabrina, nastoletnia czarownica

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
d33bn4m

W filmie Sabrina, nastoletnia czarownica, mieszkająca z dwiema ciotkami Sabrina w dniu swoich szesnastych urodzin dowiaduje się, że jest czarownicą. Rodzice wysłali nastoletnią Sabrinę do dwóch ekscentrycznych ciotek, Hildy i Zeldy.

Sabrina, nastoletnia czarownica – opis

Dziewczyna mieszka teraz z nimi w Riverdale i tam chodzi do szkoły. Gdy Sabrina kończy szesnaście lat, dowiaduje się, że jest czarownicą. Stopniowo uczy się korzystać ze swoich mocy pod okiem ciotek, a w międzyczasie próbuje zainteresować sobą chłopaka, który jej się podoba. Niestety, przystojny Seth chodzi ze popularną w szkole Katie, jednak nie powstrzyma to Sabriny, która ma teraz na swoje zawołanie czarodziejskie moce. Magiczne triki stopniowo zwiększają jej szanse, ale nastolatka nie jest świadoma, że ma innego adoratora.

Sabrina, nastoletnia czarownica – film, serial, komiks

Film Sabrina, nastoletnia czarownica z 1996 roku to amerykańska adaptacja serii komiksów o tym samym tytule, która posłużyła jako wstęp do wyemitowanego później w tym samym roku serialu. Komiksy publikowało amerykańskie wydawnictwo komiksowe Archie Comics – postać Sabriny Spellman pojawiła się po raz pierwszy w 1962 roku.

Akcja filmu z 1996 roku dzieje się w Riverdale, a tytułową rolę Sabriny gra Melissa Joan Hart. Jedynie ona oraz Michelle Beaudoin (w roli Marnie Littlefield) występują również w serialu o młodej czarownicy, który był emitowany w latach 1996–2003. W oparciu o serial powstały dwa filmy: Sabrina jedzie do Rzymu (1998) oraz Sabrina – Podwodna przygoda (1999). Powstał również serial animowany Sabrina, który był emitowany w latach 1999–2000 i 2003–2004. Kolejnym powrotem do historii Sabriny w wersji animowanej jest Sabrina, sekrety nastoletniej czarownicy (2013–2014) produkcji indyjsko-amerykańsko-francuskiej, w której głos głównej postaci podkłada Ashley Tisdale. Twórcy serialu Riverdale, który miał swoja premierę w 2017 roku, zapowiadają, że postać Sabriny pojawi się w ich produkcji.

Sabrina, nastoletnia czarownica – ciekawostki

  • W odróżnieniu od filmu, serial z 1996 roku w dużej mierze opiera się na gagach scenicznych.
  • W komiksach i serialu Sabrina ma na nazwisko Spellman, jednak w filmie zmieniono je na Sawyer.
  • Przy obsadzaniu roli Sabriny rozważano wybór aktorki Sarah Michelle Gellar, znanej z roli Buffy w serialu Buffy: Postrach wampirów.
Sabrina, nastoletnia czarownica
Tytuł oryginalny

Sabrina, the teenage witch

Gatunek

komedia, familijny, fantasy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1996

Data światowej premiery

07.04.1996

Czas trwania

91 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33bn4m
d33bn4m
d33bn4m