Trwa ładowanie...
dpooopf

Sanctuary

Najnowsze informacje
2.7
(12 głosów)
Oceń:
dpooopf

„Sanctuary” to polsko-irlandzki dramat z 2012 roku. Za reżyserię odpowiada Norah McGettigan, która wraz z Gabrielem Vargasem napisała scenariusz. Produkcją zajęli się AnneMarie Naughton, Joanna Szymańska i Katarzyna Ślesicka. Muzykę skomponował Piotr Matula. Film był pokazywany w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 31. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

Irlandzkim producentem jest firma Venom. Koproducentem ze strony polskiej jest Wajda Studio. Film powstał przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Irlandzkiego Komitetu Filmowego (Irish Film Board, Bord Scannán na hÉireann). Zdjęcia realizowano w Polsce i Irlandii.

Film Nory McGettigan to opowieść o zmieniających się relacjach ojca i córki, którzy w obliczu trudnej sytuacji, próbują odbudować swoją więź. Jan Michalski (Jan Frycz), odnoszący sukcesy chirurg plastyczny, po powrocie z delegacji znajduje pod drzwiami trzydniową prasę. Jest pewien, że po trzydziestu latach wspólnego życia odeszła od niego żona. Tak się jednak nie stało. Jej martwe ciało Jan odnajduje w ogrodzie.

Mężczyzna postanawia uciec od problemów, a zwłaszcza od córki, Nadii (Agnieszka Żulewska). Pod pretekstem wyjazdu służbowego leci do Irlandii, gdzie jego czarowi ulega Maire (Anne-Marie Duff). Jednak Jan nie potrafi zapomnieć o żonie - młoda kobieta mu ją przypomina. Nadia, w obawie przed utratą ojca, postanawia pojechać za nim do Irlandii i sprowadzić go do domu. Ale czy Jan jest gotów, by wrócić?

W filmie „Sanctuary” w rolach głównych zagrali: Jan Frycz jako Jan Kuczyński, Anne-Marie Duff – Maire; Agnieszka Żulewska - Nadia, córka Jana; Robert O'Mahoney – Mężczyzna, David Fennelly – Billy, Niamh Shaw – Sprzątaczka, Mark Tankersley - Dr Spelvin, Agnieszka Mandat - Pani Barańska.

Sanctuary
Tytuł oryginalny

Sanctuary

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Irlandia

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

26.10.2012

Czas trwania

90 min.

Obsada
dpooopf

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpooopf
dpooopf
dpooopf