Trwa ładowanie...
d2b45g5

Santiago Amigorena

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2b45g5

Urodzony w Buenos Aires w 1962 roku, dzieciństwo spędził w Argentynie i Urugwaju. Od 1973 roku żyje w Paryżu. Syn psychoanalityka.

Jak sam o sobie mówi: pisze książki, by zapomnieć, artykuły, żeby się znudzić, scenariusze, żeby zapomnieć, że się nudzi.

Tytuły jego książek obsesyjnie krążą wokół tematu milczenia: „Lakoniczne dzieciństwo”, „Bezdźwięczna młodość”, „Milcząca dorosłość”. Dopiero „Pierwsza miłość” wybija się z tego niemego szeregu.

Zagorzały czytelnik, zapełnia swoje filmy cytatami z literatury, nie podaje jednak źródeł. Uważam, że to śmieszne, gdy filmowcy ostentacyjnie pokazują okładkę w filmie. Sam woli używać cytatów jako swego rodzaju intelektualnej przynęty. A wabią już imiona jego postaci: Eliot, Orlando, Pound...

Według niego kino jest sztuką polityczną.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b45g5
d2b45g5
d2b45g5
d2b45g5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj