Trwa ładowanie...
d3ts3js

Sarah Wayne Callies

Najnowsze informacje
4.6
(909 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

La Grange, Illinois

Filmografia:
d3ts3js

Kojarzona bardziej jako dr Sara Tancredi z bijącego rekordy popularności serialu telewizyjnego „Prison Break” aktorka amerykańska, która – wcześniej nikomu nieznana - dzięki tej właśnie roli z miejsca zyskała sławę i rozpoznawalność na całym świecie.

Urodziła się 1 czerwca 1977 roku w miejscowości La Grange w stanie Illinois, jako córka dwójki profesorów uniwersyteckich.

Wychowywała się w Honolulu na Hawajach. W 2002 roku ukończyła aktorskie studia magisterskie w National Theatre Conservatory w Denver. Rok później zadebiutowała w telewizji, dzięki gościnnym występom w takich serialach, jak „Prawo i bezprawie”, „Sędziowie z Queens” i „Obława”, również w 2003 roku otrzymując stały angaż na planie bardzo krótko emitowanego serialu „Tarzan na Manhattanie” (2003), gdzie zagrała panią oficer Jane Porter.

Później grała jeszcze w serialu „Secret Service” (2004) oraz dała gościnny występ w „Numb3rs” (2005), zanim nie otrzymała przełomowej w swojej karierze roli dr Sary Tancredi w znanym serialu „Prison Break” (od 2005 roku). Kreacja ciepłej i delikatnej, a jednocześnie silnej i odważnej lekarki więziennej, która pomaga słynnym braciom w ucieczce zza krat, wplątując się tym samym w wielka aferę spiskową, przyniosła młodej aktorce uwielbienie widzów na całym świecie oraz szeroko zakrojoną rozpoznawalność.

Wraz z filmowym „chłopakiem” – granym przez Wentwortha Millera, Michaelem Scofieldem, stali się jedną z najbardziej ulubionych telewizyjnych par.

Sukces serialu zaowocował dalszymi propozycjami ról dla Sary – w 2006 roku zadebiutowała na dużym ekranie, dzięki występowi w filmie przygodowym „Niebiańska przepowiednia”, a w 2007 roku powróciła na plan „Sędziów z Queens” oraz wystąpiła w kolejnej kinowej produkcji – w thrillerze „Zabójczy szept” (2007).

Poza sukcesami związanymi z występami telewizyjnymi, Sarah rozsławiła się jako jedna z modelek firmy L’Oréal. Ostatnio bierze udział w realizacji 4. sezonu serialu „Prison Break” (2008).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ts3js
d3ts3js
d3ts3js