Trwa ładowanie...
dyu93xa

Siedem mieczy

Najnowsze informacje
3.9
(26 głosów)
Oceń:
1
dyu93xa

Opowieść o siedmiu mistrzach miecza, którzy łączą siły w obronie wioski nękanej przez diabolicznego generała. Widowiskowa azjatycka superprodukcja otwierająca MFF w Wenecji, 2005.

„Siedem mieczy” tematyką nawiązuje do dzieł Akiry Kurosawy („Siedmiu samurajów”), stylistyka i efekty specjalne czynią z niego arcydzieło filmów w stylu „Hero”, „Przyczajony tygrys, ukryty smok” a idea walki bohaterów przeciwko jednemu wrogowi przywołuje na myśl „Siedmiu wspaniałych”.

Koniec panowania w XVII-wiecznych Chinach starej dynastii Ming oznacza wypędzenie z kraju jej zwolenników. Ognisty Wiatr, okrutny najemnik stojący na straży nowego porządku, by uniknąć buntu zakazuje uprawiania wszelkich sztuk walki. To tylko pretekst do prześladowań niewinnych ludzi szantażowanych i podejrzewanych o spisek.

Ostatnim bastionem oporu będzie mała wioska, w której potajemnie, pod okiem starych mistrzów kształcą się wojownicy. Prześladowcę i jego zwolenników postanawia powstrzymać siedmiu najlepszych mistrzów walki. W starciu dobra ze złem będą musieli stawić czoła silniejszemu przeciwnikowi, oraz szpiegowi, który zrobi wszystko, by pokrzyżować ich plany.

Siedem mieczy
Tytuł oryginalny

Chat gim

Gatunek

akcji, dramat

Rok produkcji

2005

Obsada

Podziel się opinią

1
dyu93xa

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyu93xa
dyu93xa
dyu93xa