Trwa ładowanie...

Slamdance Poland reaktywacja

Share
Slamdance Poland reaktywacja
d1lvw30

Konkurs polskich filmów niezależnych, projekcja filmów amerykańskiej edycji festiwalu Slamdance 2007 oraz koncerty takich zespołów jak Łąki Łan, Cinq G czy El Secatore, to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się dziś w Krakowie festiwalu Slamdance on the Road.

Impreza odbędzie się w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa i potrwa do niedzieli 22 kwietnia.

Festiwal, którego rozpoczęcie zaplanowane jest na czwartkowy wieczór, zainauguruje pokaz filmowy "Made in USA" i koncert zespołu El Secatore.

d1lvw30

W kolejnych dniach zostanie zaprezentowanych 19 polskich filmów niezależnych, które wezmą udział w konkursie.

W niedzielę 22 kwietnia jury w składzie: Krzysztof Gierat, Bogumił Godfrejow i Wojciech Kuczok ogłosi werdykt, a reżyser najlepszego obrazu otrzyma Grand Prix festiwalu i - w ramach nagrody - pojedzie do USA na tamtejszy Slamdance.

Oprócz tego członkowie jury mają do przyznania wyróżnienie w wysokości 5 tys. zł dla artysty (np. reżysera), który wywarł na nich największe wrażenie.

Slamdance to cykliczna impreza, która odbywa się w styczniu w miejscowości Park City w USA. Festiwal organizowany jest od 1995 roku, a jego inicjatorem są trzej reżyserzy: Dan Mirvish, Shane Kuhn i Jon Fitzgerald, dla których był swoistą formą buntu wobec niezakwalifikowania ich filmów do Sundance Film Festiwal, również odbywającego się w Park City. Ich pomysł okazał się sukcesem.

W 2002 roku na festiwalu Slamdance swój film pt. "Głośniej od bomb" zaprezentował Przemysław Wojcieszek. Po powrocie do kraju chciał zorganizować polską wersję festiwalu, lecz - jak dotąd - udało mu się przeprowadzić tylko jedną imprezę - jesienią 2003 roku we Wrocławiu.

Teraz Slamdance Poland ma odżyć w Krakowie.

d1lvw30

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lvw30
d1lvw30