Trwa ładowanie...
dwyh6h2

Śliska sprawa

Najnowsze informacje
3.5
(6 głosów)
Oceń:
Śliska sprawa to losy złodzieja samochodów uwikłanego w kolejną aferę
dwyh6h2
WP Film
Źródło: WP Film

Śliska sprawa – opis

Śliska sprawa to amerykańska komedia z 1973 roku z Jamesem Caanem w roli głównej. Oprócz niego wystąpili Peter Boyle i Sally Kellerman. Film wyreżyserował Howard Zieff. Był to pierwszy scenariusz W. D. Richtera, który później dokonał adaptacji takich powieści, jak Inwazja łowców ciał i Wielka draka w chińskiej dzielnicy. Ponadto, wyreżyserował kultowy film Przygody Buckaroo Banzai. Przez ósmy wymiar. Dick Kanipsia to złodziej samochodów, który właśnie opuszcza więzienne mury i prawie natychmiast zostaje zamieszany w kolejne wykroczenie. Wyrusza w pościg za skradzionymi pieniędzmi, towarzyszą mu kolega wraz z żoną. W wyniku wyprawy docierają do obozów przyczep, budynków z salami do gry bingo, pralń samoobsługowych, by ostatecznie wyjawić zamiary grupy niekonwencjonalnych facetów.

Śliska sprawa – ciekawostki

Alex Rocco i James Caan pojawili się razem w filmie Ojciec chrzestny (1972). Rocco jako Mo Green, a Caan jako Sonny Coleone.
Film Śliska sprawa miał premierę w Wielkiej Brytanii w tym samym czasie co kolejny film Sally Kellerman, muzyczna wersja "Lost Horizon".

Śliska sprawa – wyróżnienia

Film Śliska sprawa został nominowany w 1974 roku do nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny komedii W.D. Richter.

Śliska sprawa
Tytuł oryginalny

Slither

Gatunek

komedia, kryminał, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1973

Data światowej premiery

07.03.1973

Czas trwania

97 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwyh6h2
dwyh6h2
dwyh6h2