Trwa ładowanie...
d2qizt6

"Spider-Man": ciocia May znowu się zmieniła. W komiksie wygląda koszmarnie

Ciocia May przez lata była kojarzona z siwą staruszką, samotnie wychowującą Petera Parkera. Radykalną zmianę przyniosły filmy Marvela, tymczasem twórcy komiksów mają zupełnie inny pomysł na tę postać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marisa Tomei jako ciocia Spider-Mana w najnowszych filmach Marvela
Marisa Tomei jako ciocia Spider-Mana w najnowszych filmach Marvela (Materiały prasowe)
d2qizt6

Wybór Marisy Tomei na o wiele młodszą wersję May Parker (najpierw w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów") wywołał prawdziwe zamieszanie. Mimo krytyki komiksowych purystów, ponętna brunetka około "pięćdziesiątki" znalazła duże grono zwolenników. Tomei wracała do tej roli w dwóch częściach "Spider-Mana" i "Avengers: Endgame". Tymczasem w alternatywnej, komiksowej rzeczywistości, ciotka May przeszła prawdziwie koszmarną metamorfozę.

Obejrzyj zwiastun "Spider-Man: Daleko od domu":

Mowa o ciotce May z drugiego numeru nowej serii "Spider-Verse". Ryan North (scenariusz) i Pere Perez (rysunki) opowiadają w niej historię Milesa Moralesa (następca Petera Parkera znany chociażby z filmu "Spider-Man: Uniwersum"), który podróżuje po różnych światach. W jednej z odwiedzanych przez niego rzeczywistości to nie Peter, ale właśnie ciotka May została ugryziona przez radioaktywnego pająka i pozyskała moce.

Marisa Tomei jako ciocia Spider-Mana w najnowszych filmach Marvela Materiały prasowe
Marisa Tomei jako ciocia Spider-Mana w najnowszych filmach Marvela

Żeby było ciekawiej, do świata Spider-May dostają się także mroczne wersje Petera, ciotki May i wuja Bena. Połączenie May z Carnage'em to zwariowany, ale bardzo zaskakujący pomysł. Bo kto by się spodziewał sympatycznej staruszki zmienionej w krwiożerczego demona z wielkimi pazurami i zębami?

Kto wie, może taka ciotka May pojawi się w drugiej części "Spider-Man: Uniwersum", zbierającym różne wcielenia tytułowego superbohatera w jednym miejscu? Przekonamy się dopiero w 2022 r.

d2qizt6

Podziel się opinią

Share

d2qizt6

d2qizt6