Trwa ładowanie...
18-10-2006 13:50

'Straż Nocna': padł ostatni klaps we Wrocławiu

'Straż Nocna': padł ostatni klaps we Wrocławiu
d1ps8aj
d1ps8aj

W miniony weekend (14-15 października) zakończyły się realizowane we Wrocławiu zdjęcia do najnowszego filmu Petera Greenawaya pt.: „Nightwatching”. Do zrealizowania pozostało jeszcze pięć dni w Walii w okolicach Cardiff, gdzie padnie ostatni klaps. Przez 30 dni zdjęciowych, które ekipa Greenawaya spędziła w Polsce, zrealizowano 85 % zdjęć do filmu.

Produkcja w Polsce zakończyła się powodzeniem. Ekipa filmowa pracowała prawie codzienne - od rana do późnych godzin wieczornych, spełniając wysokie wymagania reżysera. Atmosfera na planie była bardzo dobra. Ekipa złożona z Polaków, Brytyjczyków, Holendrów i Kanadyjczyków już po kilku dniach pracowała jak jeden filmowy organizm.

Peter Greenaway był zachwycony zarówno polską ekipą, jak i polskimi aktorami, którzy świetnie dali sobie radę z językiem angielskim. Po zdjęciach stwierdził, że pracował w Polsce w bardzo profesjonalnych warunkach. Reżyser złożył już następne propozycje polskiemu producentowi, firmie Yeti Films i zapowiedział, że wróci tu realizować kolejne filmy.

Polskim producentem filmu jest Piotr Mularuk, a producentem wykonawczym Magdalena Napieracz, współwłaściciele Yeti Films. Poza tym, film współfinansują Gremi Film Production Grzegorza Hajdarowicza oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Światowa premiera filmu przewidziana jest w Cannes w 2007 roku.

d1ps8aj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ps8aj