Trwa ładowanie...
10-11-2006 09:54

Świat Jana Himilsbacha w Berlinie

Świat Jana Himilsbacha w Berlinie
d1e0wt6
d1e0wt6

Festiwal "Świat Jana Himilsbacha" rozpocznie się 11 listopada - w rocznicę śmierci artysty - w trzech niemieckich miastach: Berlinie, Düsseldorfie i Lipsku. Imprezę współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Głównym elementem festiwalu będzie retrospektywa filmów związanych z Janem Himilsbachem - po raz pierwszy odbywająca się poza granicami Polski.

W programie znalazły się następujące tytuły: "Rejs", "Himilsbach - prawdy, bujdy czarne dziury", "Wniebowzięci", "Przepraszam, czy tu biją", "Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy", "Nasza ulica", "Trzeba zabić tę miłość" i "Fucha".

d1e0wt6

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 11 listopada w Berlinie. Gośćmi pokazu filmu "Rejs" będą Barbara Himilsbach, Marek Piwowski, Janusz Glowacki i Stanisław Manturzewski.

W ramach festiwalu "Świat Jana Himilsbacha" odbędą się również wieczory literackie poświecone opowiadaniom napisanym przez Jana Himilsbacha oraz jemu poświęconym.

Głównym organizatorem festiwalu "Świat Jana Himilsbacha" jest Fundacja Phoenix Europa. Imprezę współfinansuje m.in. Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Paralelnie do imprezy w Berlinie szereg imprez poświęconych Janowi Himilsbachowi odbędzie się w Mińsku Mazowieckim. To właśnie w tym mieście mostowi na rzece Srebrnej nadano imię Jana Himilsbacha.

d1e0wt6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e0wt6