Trwa ładowanie...
d1kml1o

Syberia, Monamour

Najnowsze informacje
3.1
(14 głosów)
Oceń:
d1kml1o

Środek syberyjskiej tajgi. Tu żyje się na tyle, na ile pozwoli przyroda...

-Możemy ja zarznąć na mięso - mówi sześcioletni Lioszka.

-Nie gap się! Jedz cholero, przytyj trochę! - kończy, patrząc na kozę.

...Wokół tylko gęsty las i dzikie zwierzęta, od których nawet ludzie się tu niewiele różnią; gotowi w każdej chwili do ataku, pazerni na namiastkę uczuć. Historię Lioszki kontrastuje los żołnierzy, których dowódca jest idealnym przedstawicielem okrucieństwa i brutalności systemu.

Leciwy dziadek jest dla chłopca jedynym oparciem i rodziną. Matka dawno zmarła, a ojciec wyjechał i mimo słabnącej nadziei na jego szczęśliwy powrót do domu, Lioszka tęsknie go wyczekuje. Jedynym gościem w chatce pośrodku złowrogiej tajgi bywa wuj Jurij, przynosząc wieści z „reszty świata”.

Zimna, obca, zamknięta i odrzucająca pustką samotności Syberia, przedstawiona jest surowo i minimalistycznie, czyli jednak realnie. Skąpe i wrogie, jak syberyjski krajobraz, są tu również dusze ludzi, których losy splatają się że sobą, niezależnie nawet od ich woli. Dzieli ich świat wyobrażeń, lecz nierozerwalnie łączą realia syberyjskiej walki o przetrwanie. Sława Ross w zapierającej dech w piersi sekwencji obrazów pokazuje, niemal biblijnie, rozróżnienie dobra i zła, życie bez miłosierdzia. Choć, zdaniem reżysera, prawdziwe człowieczeństwo to zdolność okazywania współczucia, to tu frazes ten zastępuje zezwierzęconą rzeczywistość.

Syberia, Monamour
Tytuł oryginalny

Siberia, Monamour

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Rosja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

25.11.2011

Czas trwania

102 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kml1o
d1kml1o
d1kml1o