Trwa ładowanie...
d3iep38

Szybki cash 2

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3iep38

„Szybki cash 2” (szw. Snabba Cash II) to szwedzki thriller kryminalny z 2012 roku. Za reżyserię odpowiada Babak Najafi, a za scenariusz Maria Karlsson. Muzykę skomponował Jon Ekstrand, a produkcją zajęli się Daniel Espinosa, Michael Hjorth oraz Gunnar Carlsson. Obraz jest sequelem filmu „Szybki cash” z 2010 roku.

„Szybki cash II” opowiada o dalszych losach Johana „JW” Westlunda - biednego taksówkarza aspirującego do klasy wyższej, który stał się handlarzem narkotyków. W filmie wracamy do niego po trzech latach. JW spędził je w celi razem ze swoim dawnym wrogiem - sparaliżowanym po postrzale byłym cynglem Mrado. W więzieniu zaprzyjaźniają się i są sobie lojalni. W trakcie odsiadki JW stworzył oprogramowanie, które chciałby sprzedać i uczciwie na nim zarobić po opuszczeniu więzienia. W trakcie przepustki, Johan dowiaduje się, że kolega, który miał mu pomóc w rozkręceniu interesu, jest zwykłym oszustem i kradnie jego projekt a Johan bez pieniędzy i mieszkania znów musi szukać szybkiej kasy.

Sztokholm w filmie bardziej przypomina Gotham City, niż dużą, europejską stolicę. Pod kruchą warstwą mieszczańskiego dobrobytu kłębi się przestępczy świat imigrantów, narkotykowych bossów i handlarzy ludźmi. Z niego wywodzą się dwaj kolejni bohaterowie, których losy splotą się z życiem JW: Jorge i Mahmoud. Jorge wraca do Szwecji z planem zarobienia milionów koron na nielegalnym obrocie dużą partią narkotyków. Oczywiście przekręt się nie udaje i traci towar. Zdesperowany spotyka na swojej drodze Mahmuda, zadłużonego po uszy u mafijnego bosa Radovana. We trzech zrobią wszystko, aby ponownie zdobyć dużą kasę. Szybka kasa oznacza szybkie życie, nieraz jednak i szybką śmierć…

W filmie w rolach głównych wystąpili: Joel Kinnaman jako Johan "JW" Westlund, Fares Fares – Mahmoud, Lisa Henni – Sophie, Matias Varela – Jorge, Dragomir Mrsic – Mrado, Dejan Cukic – Radovan, Annika Ryberg Whittembury – Paola, Madeleine Martin – Nadja.

Szybki cash 2
Tytuł oryginalny

Snabba Cash II

Gatunek

dramat, kryminał, thriller

Kraj produkcji

Szwecja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

30.08.2013

Czas trwania

97 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iep38
d3iep38
d3iep38