Trwa ładowanie...
telewizor
17-09-2020 12:38

Telewizory i kina domowe - decyzja w Twoich rękach

W obecnych czasach wybór telewizora do domu może nastręczać sporo problemów. Ilość modeli oraz rozwiązań technicznych, które są w naszym zasięgu, jest naprawdę olbrzymia. Ważną sprawą jest także fakt, czy interesuje nas sam odbiornik, na którym będziemy oglądali seriale czy mecze, czy też poszukujemy urządzenia, które sprawdzi się jako część kina domowego oraz umożliwi nam, np. granie w gry komputerowe. Te wszystkie aspekty zakupu nowego telewizora trzeba dokładnie przemyśleć, tak aby nowy sprzęt w naszym domu spełniał wszystkie nadzieje. Rozrywka telewizyjna na wysokim poziomie technicznym nie jest sprawą najtańszą, a więc warto wydać ciężko zarobione pieniądze w jak najlepszy sposób.

Artykuł sponsorowany
Telewizory i kina domowe - decyzja w Twoich rękachŹródło: materiały partnera
d3iep38
d3iep38

1. Wybór telewizora nie jest sprawą prostą
2. Szczegóły, które mają znaczenie
3. Wyświetlacze, HDR, Smart TV - do wyboru, do koloru
4. Kino domowe dla wymagających

Wybór telewizora nie jest sprawą prostą

Na pytanie: jak wybrać telewizor do kina domowego, odpowiedzi możemy poszukać bezpośrednio w sklepie stacjonarnym, u sprzedawcy lub sprzedawczyni. Należy jednak pamiętać, że w sklepach różnie bywa z pomocą w takich kwestiach, a więc lepszym rozwiązaniem jest prześledzenie różnego rodzaju fachowych blogów czy też portali, które pomogą nam w dokonaniu wyboru w zaciszu domowym. Warto na spokojnie porównać sobie parametry techniczne, a także ceny, bo tutaj mogą się kryć zarówno pułapki jak i różnorodne okazje. Dzięki takiemu potraktowaniu sprawy ostateczny zakup telewizora do kina domowego stanie się sprawą łatwiejszą. Jednym ze sklepów internetowych, w którym bez trudu nabędziemy wszystko to, co jest nam potrzebne do komfortowego odbioru kina domowego, jest niewątpliwie witryna sklepu OleOle. Dobrze zaopatrzona, przejrzysta, intuicyjna w użyciu, ze stale powiększającą się ofertą, na pewno będzie dobrym punktem, w którym nabędziemy wymarzone urządzenie.

Szczegóły, które mają znaczenie

Telewizory już dawno przestały być urządzeniami, które spełniają li tylko podstawowe funkcje. Obecnie przejmują one coraz więcej zadań i stają się małymi centrami domowej rozrywki. Dla większości z nas kluczową kwestią, która się pojawi przy zakupie tego typu urządzenia, będzie cena. Możemy więc nabyć telewizor już za kilkaset złotych, ale w handlu są dostępne także modele, za które trzeba będzie zapłacić kilka tysięcy złotych. Dużym ułatwieniem jest tutaj fakt, że większość sklepów idzie na rękę potencjalnym nabywcom i umożliwia otrzymanie, np. kredytu na zakup telewizora. Najważniejsze jest jednak to, aby nabyć taki telewizor, który zaspokoi nasze potrzeby. Obecnie spora część telewizorów, które są nabywane, to urządzenia w technologii 4K, ale nadal możemy nabyć tańsze modele wykonane w technologii Full HD. Decydującą rolę będzie tu miała cena - propozycje 4K są zdecydowanie droższe. Ważną sprawą jest także potencjalna wielkość ekranu. Duża przekątna na pewno sprawdzi się w większych pomieszczeniach, gdzie można znaleźć odpowiednią ścianę, a także odległość do oglądania programów. Mniejsze telewizory mogą się przydać, np. w kuchni lub w małym pokoju. Istotną sprawą będzie także rozdzielczość naszego ekranu, bo to ona odpowiada za jakość obrazu. W technologii tańszej, Full HD wynosi ona 1920×1080 pikseli a w technologii Ultra HD (4K) 3840×2160 pikseli, co zdecydowanie przemawia na korzyść tej drugiej, droższej opcji.

Wyświetlacze, HDR, Smart TV - do wyboru, do koloru

Jeśli chodzi o wyświetlacze w telewizorach to obecnie są one dostępne w kilku wersjach, takich jak: LCD, LED, OLED, QLED oraz 3D. Szczegółów warto szukać w fachowych poradnikach, bo mogą mieć one znaczenie. Jednym z ostatnich krzyków mody, na które warto zwrócić uwagę jest HDR, czy High Dynamic Range, dzięki której to opcji jasne i ciemne tony barw na ekranie są bardziej skontrastowane, a przez to lepiej widoczne. Takie rozwiązanie może mieć wielkie znaczenie, dla tych którzy na ekranach telewizyjnych grają w gry. Propozycja HDR jest dostępna aż w czterech formatach - tak więc i tutaj będzie potrzebna konkretna decyzja. Większość z obecnie produkowanych telewizorów ma także dostępną opcję, znaną jako Smart TV, pozwalającą na korzystanie z social mediów, Internetu, platform muzycznych, gier wideo, itp. Dzięki temu telewizor staje się przedłużeniem domowego komputera, a częściowo jest go w stanie zastąpić.

d3iep38

Kino domowe dla wymagających

Inną koncepcją którą możemy zastosować w naszym mieszkaniu są kina domowe. W ich skład wchodzi kilka różnych urządzeń, dzięki którym odbiór filmów, czy gier jest o wiele pełniejszy. Powinny one być przede wszystkim wyposażone w dobrej jakości amplituner, w którym mieszczą się procesory dźwięku oraz dekoder. Do amplitunera podłączamy także głośniki, telewizor, odtwarzacze DVD lub Blu-Ray, komputer albo konsolę do gier. Jest to rozwiązanie z wyższej półki, które zapewni nam o wiele lepsze efekty, zwłaszcza jeśli chodzi o dźwięk. Kino domowe jest droższe niż telewizory. Najtańsze modele to wydatek rzędu niecałych dziewięciuset złotych, a droższe propozycje kosztują kilka tysięcy złotych.

d3iep38
d3iep38