Trwa ładowanie...
d4bcuua

Tembi Locke

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Houston, Teksas, USA

Filmografia:

Steel (1997) (Norma)

Wayans Bros., The () (Donna)

Pięcioraczki () (Jill)

Dramatyczny lot (2007) (Jackie Reynolds)

Babski oddział () (Nora Lowell aka Vick)

Eureka () (Grace Monroe)

Sliders: Piąty Wymiar () (dr Diana Davis)

d4bcuua

Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Występowała gościnnie w serialach "Bajer w Bel-Air" i "Przyjaciele". Popularność zdobyła dzięki roli w serialu "Sliders", w którym pojawiła się w piątym sezonie.

Tembekile Locke (znana jako Tembi Locke) urodziła się w Houston w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Stała się znana dzięki roli w filmie "Steel", gdzie występował również Shaquille O'Neal. Zanim Tembi dostała telewizyjną rolę w filmie "As The World Turns", występowała często w takich serialach jak: In the House, Martin, Bajer w Bel-Air, Hangin' With Mr. Cooper, Me And The Boys i Claude's Crib.

Locke będzie również pamiętana dzięki występowi w "Beverly Hills 90210" w roli pięknej rywalki, która pomagała Donnie.Podczas studiów w Uniwersytecie Wesleyan w Middletown w stanie Connecticut, Locke spędziła półtora roku we Włoszech, dzięki programowi wymiany. Pojawiała się czasami we włoskich programach muzycznych podczas Karnawału w Wenecji.

W 1999 roku otrzymała rolę w piątym sezonie serialu „Sliders: Piąty wymiar”. Zagrała doktor Dianę Davis we wszystkich osiemnastu odcinkach tej serii. Grana przez aktorkę Diana jest doktorem fizyki. Była najlepszą studentką dr. Geigera. Nie poparła jednak pomysłu swego mentora, który chciał połączyć dwa wymiary, zabijając przy tym ogromną ilość ludzi. W związku z tym postanowiła pomóc Slidersom w rozdzieleniu Quinna.

W 2006 roku Tembi otrzymała rolę Addie Townsend w serialu stacji NBC pt. „Windfall”. Występowała gościnnie w takich serialach jak: „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, „Kości” i „Mentalista”.* W roku 2010 otrzymała rolę doktor Grace Monroe w serialu „Eureka”.*

Jeśli chodzi o filmy, Locke w 1996 roku zagrała w obrazie „Życiowa ruletka” w roli Nelly. Rok później w „Stalowym rycerzu” zagrała Normę. Z kolei w 2007 roku w filmie „Czarna wdowa” wcieliła się w Jill.

Tembi Locke płynnie umie mówić po włosku, jest wspaniałą kucharką oraz uwielbia bieganie, piesze wędrówki oraz wędkowanie.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bcuua
d4bcuua
d4bcuua