Trwa ładowanie...
d24boax

Terror in the aisles

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
Terror in the Aisles to dokumentalny film, przedstawiający horrory z przestrzeni dekad. Antologia poprowadzi nas przez filmy grozy różnego typu, a komentarz wyjaśni specyfikę budowania napięcia w tego typu produkcjach.
d24boax
Share
WP Film
Źródło: WP Film

Terror in the aisles - wprowadzenie

Reżyser Terror in the aisles, Andrew Kuehn, wyodrębnił krótkie fragmenty, które powodują napięcie i strach, z różnych filmów i thrillerów (z niemalże 75 produkcji). Następnie powiązał je razem oraz opatrzył komentarzem, jak i narracją, na celu mając stworzenie kompilacji filmowych efektów wywołujących poczucie strachu i niebezpieczeństwa. Donald Pleasence (wystąpił w Halloween, Halloween 2, Matnia) i Nancy Allen (zagrała w: W przebranniu mordercy, Carrie, Duch 3) komentują, uporządkowane tematycznie, filmy grozy.

Terror in the aisles - podział horrorów

W dokumencie Terror in the aisles, w celu uporządkowania materiału, filmy grozy przydzielono do następujących grup tematycznych:

  • Seks i groza: W przebraniu mordercy, Klute, Uwiedzenie, Kiedy dzwoni nieznajomy, Kaliber 45.
  • Okropni złoczyńcy: Nocny Jastrząb, Obyczajówka, Drakula, Frankenstein,Teksańska masakra piłą mechaniczną, Halloween I i II, Listonosz zawsze dzwoni dwa razy, Dotyk zła, Maratończyk, Doczekać zmroku, Piątek trzynastego, Co się zdarzyło z Baby Jane?
  • Groza z natury: Aligator, Ptaki, Żaby, Szczęki 1 i 2, Nocne skrzydła.
  • Okultyzm: Dziecko Rosemary, Egzorcysta, Omen, Carrie, Lśnienie, Amerykański wilkołak w Londynie.
  • Parodie: Abbott i Costello spotykają Frankensteina, Sobota czternastego.

Terror in the aisles - wykład Hitchcocka

W Terror in the aisles, możemy zobaczyć jeden z lepszych fragmentów całej antologii, pochodzący z dokumentu biograficznego Alfred Hitchcock: The men who made the movies. Alfred Hitchcock dzieli się z nami swoimi mistrzowskimi koncepcjami, dotyczącymi budowaniu napięcia w filmie.

Terror in the aisles
Tytuł oryginalny

Terror in the Aisles

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1984

Data światowej premiery

26.10.1986

Czas trwania

84 min.

Obsada
d24boax

Podziel się opinią

Share
d24boax
d24boax
d24boax
d24boax