Trwa ładowanie...
d15j1z9

The Whole Wide World

Najnowsze informacje
2.8
(2 głosy)
Oceń:
The Whole Wilde World to amerykański film, opisujący historię związku między najsłynniejszym pisarzem pulp fiction, twórcą opowieści o Conanie Barbarzyńcy, Robertem E. Howardem, a nauczycielką Novalyne Price Ellis.
d15j1z9
rogerbert.com
Źródło: rogerbert.com

The Whole Wide World - opis

Film jest adaptacją wspomnień Ellis, które opublikowała po wielu latach, pod tytułem: One Who Walked Alone i Day of the Stranger: Further Memories of Robert E. Howard . Film wyreżyserował Dan Ireland, a kompozycją muzyki zajęli się Harry Gregson-Williams i Hans Zimmer.

The Whole Wide World - zawiązanie akcji

The Whole Wide World opowiada o poruszającej i rzadko spotykanej miłości, między autorką wspomnień Novalyne Price Ellis, a twórcą postaci Conana Barbarzyńcy i jednym z najlepszych i najbardziej twórczych pisarzy pulp. Novalyne Price (Renee Zellweger) jest ładną, ale nieśmiałą nauczycielką mieszkającą w Teksasie, która, pewnego dnia, chciałaby zostać pisarką. Przyjaciele doradzają jej, aby poprosiła o pomoc w zrealizowaniu swojego marzenia Roberta E. Howarda (Vincent D'Onofrio), który pisze obszerne i odważne historie o nadludzkich bohaterach, jest nieśmiały wobec kobiet i nie ma cierpliwości dla pisarzy o bardziej pretensjonalnej fikcji.

The Whole Wide World - fabuła

Novalyne poznaje Howarda i nawzajem przypadają sobie do gustu, ale kobieta uważa pisarza za twardego człowieka, zaś biografowie twierdzą, że Howard przejawiał cechy osobowości schizoidalnej. Pisarz żyje w świecie wymyślonych przez siebie historii i poświęca bardzo dużo czasu swojej schorowanej matce, przez co brakuje mu czasu na spędzanie wspólnych chwil ze swoja ukochaną. Lecz kiedy Howard odkrywa, że jeszcze inny mężczyzna zaleca się do Novalyne, łamie mu to serce. Chociaż para nigdy nie była oficjalnie zaangażowana w konwencjonalny romans, Howard czuł, że łączy ich szczególna więź emocjonalna i nie potrafił dopuścić do siebie myśli, że mogło by się to skończyć.

Miłość ta jest miłością gorącą i porywczą. Howard może i miał słabości, stwarzał pozory oziębłego i twardego, ale film udowadnia jak wielkie i czułe serce kryło się pod tą powierzchownością.

The Whole Wide World
Tytuł oryginalny

The Whole Wide World

Gatunek

biograficzny, dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1996

Data światowej premiery

27.12.1996

Data polskiej premiery

27.12.1996

Czas trwania

111 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
d15j1z9

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15j1z9
d15j1z9
d15j1z9