Trwa ładowanie...
dwwci8w

Thor ratuje przyjaciół

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dwwci8w

„Thor ratuje przyjaciół” (ang. Legends of Valhalla: Thor) to irlandzko-islandzko-niemiecki film animowany z 2011 roku w reżyserii Óskara Jónassona. Scenariusz napisał Friðrik Erlingsson, zaś muzykę skomponował Stephen McKeon. Za produkcję odpowiadają Hilmar Sigurdsson oraz Arnar Thorisson.

„Thor ratuje przyjaciół” to mądra i zabawna opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o odwadze i roli prawdziwej przyjaźni. W sielankowej małej wiosce młodziutki kowal, Thor, wiedzie szczęśliwy żywot wraz ze swoją matką. Legenda mówi, że jest synem Odyna, króla bogów. Thor marzy o rzeczach wielkich – honorach, zaszczytach i sławie po wsze dni. Prawdziwymi bohaterami w jego oczach są wojownicy, którzy udają się do Valhalli – mitycznej krainy Wikingów, by tam ginąć w walce.

Czystym przypadkiem – a może zrządzeniem losu – w ręce Thora trafia młot Miażdżyciel, najpotężniejsza broń na świecie. Z powodu legendy o Thorze jako synu Odyna, mieszkańcy wioski są przekonani, że armia Olbrzymów nigdy ich nie napadnie. Jednak czeka ich przykra niespodzianka. Armia Olbrzymów roznosi wioskę w proch i bierze jeńców, w tym przyjaciółkę Thora, Eddę. Uzbrojony w Miażdżyciela, Thor wyrusza na pomoc przyjaciółce. Nikt nie wie jednak, że Hel, Królowa Podziemnego Świata, knuje podły spisek, który zagraża zarówno ludziom, jak bogom.

W polskiej wersji językowej swoich głosów użyczyli: Lesław Żurek w roli Thora, Leszek Zduń – Miażdżyciel, Maria Niklińska – Edda, Mirosław Zbrojewicz – Odyn, Miriam Aleksandrowicz – Hel, Elżbieta Kijowska – Matka, Monika Pikuła – Freja, Mieczysław Morański – Sindri, Jan Kulczycki – Trym, Jacek Król - Hajmdal, strażnik wrót.

Thor ratuje przyjaciół
Tytuł oryginalny

Legends of Valhalla: Thor

Gatunek

przygodowy, animowany, komedia

Kraj produkcji

Irlandia

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

21.06.2013

Czas trwania

100 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwwci8w
dwwci8w
dwwci8w