Trwa ładowanie...
Aktualności

Tłumy na spotkaniu z Januszem Gajosem w Rzymie

Share
Janusz Gajos
Janusz GajosŹródło: AKPA
d2ltep6

W wypełnionej do ostatniego miejsca sali kina Trevi w Rzymie odbyło się spotkanie z Januszem Gajosem, zorganizowane w ramach wielkiego festiwalu kultury polskiej Corso Polonia.

Rozmowie z polskim aktorem towarzyszyły projekcje dwóch filmów z jego udziałem: "Tam i z powrotem" Wojciecha Wójcika i najnowszej polskiej produkcji: "Mniejsze zło" w reżyserii Janusza Morgensterna.

Sala Filmoteki Narodowej w centrum Wiecznego Miasta z trudem pomieściła wszystkich przybyłych na spotkanie z Januszem Gajosem, którego pytano o warunki życia i pracy artystycznej w dobie cenzury, a także o to, co oznaczało jej zniesienie dla polskich artystów. Słuchali go aktorzy, ludzie włoskiego kina, studenci, Polacy mieszkający we włoskiej stolicy.

d2ltep6

Aktor mówił: "kiedy cenzura przestała nam zaglądać w oczy i przez ramię, to wtedy okazało się, że wolność jest rzeczą trudną".

Janusz Gajos odpowiadał na pytania dotyczące swej współpracy z Krzysztofem Kieślowskim. Spotkanie z nim określił jako "słup milowy" w swoim życiu aktorskim.

Zapytany o to, czy wróci do kabaretu, odparł: - Nie, chyba już nie. Wyznał, że oglądając młodych polskich twórców kabaretowych odnosi wrażenie, że "oni mają inne powody do rozweselania ludzi", że - jak dodał - chodzi im tylko i wyłącznie o to, by "rozweselać".

Wielkim wydarzeniem tego punktu programu festiwalu kultury była projekcja najnowszego filmu "Mniejsze zło" Janusza Morgensterna, który widzowie w Rzymie mogli zobaczyć zaledwie kilka dni po jego wejściu na ekrany kin w Polsce.

d2ltep6

Podziel się opinią

Share
d2ltep6
d2ltep6