Trwa ładowanie...

Ciężki stan aktorki. Potrzebna pomoc dla Ewy Kopczyńskiej

W internecie ruszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację Ewy Kopczyńskiej. Aktorka i wokalistka jest w bardzo ciężkim stanie. "To cud, że w ogóle się obudziła i odzyskała świadomość".
Share
Ewa Kopczyńska  potrzebuje pomocy. Ruszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację
Ewa Kopczyńska potrzebuje pomocy. Ruszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację Źródło: Facebook.com
d2keqbj

250 tys. zł – tyle właśnie potrzeba na leczenie i rehabilitację aktorki i piosenkarki Ewy Kopczyńskiej. Zbiórkę uruchomili jej koleżanki i koledzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu, z którym aktorka związana jest od 1992 r.

"My, znając Ewę osobiście, wiemy, że to nie tylko doskonała aktorka, ale również bardzo ciepła, pełna energii, życzliwa osoba, której los innych potrzebujących nigdy nie był obojętny. Wierzymy, ze dobro, które dawała, wróci do niej teraz, kiedy to ona jest w potrzebie" – czytamy na stronie zbiórki.

Z zamieszczonego opisu wynika, że w grudniu ubiegłego roku aktorce pękł tętniak. "To cud, że w ogóle się obudziła i odzyskała świadomość. Rokowania są bardzo ostrożne. Pani Ewa jest karmiona przez sondę, ma skoki ciśnienia. Stan jej zdrowia wciąż nie jest stabilny" – piszą autorzy zbiórki.

d2keqbj

Premiery polskich filmów w 2021 roku

O stanie zdrowia Kopczyńskiej informował na FB aktor Dariusz Niebudek.

"Przez trzy tygodnie była w śpiączce. […] Rodzina Ewy planuje szybko sprzedać dom i auto, zrobić aukcję sukienek Ewy etc., żeby zebrać środki na opłatę pobytu i leczenia. Potrzebna jest pomoc w szybkim nawiązaniu współpracy z fundacją. Liczy się czas" - pisał 11 stycznia aktor.

d2keqbj

"W poniedziałek 18 stycznia otworzyła oczy i powoli odzyskuje świadomość, co bardzo dobrze rokuje. Na dzień dzisiejszy stwierdzono całkowity niedowład czterokończynowy. Ewa jest podłączona do respiratora, nie oddycha samodzielnie i przeszła również zabieg tracheotomii" – czytamy na FB Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Obecnie Ewa Kopczyńska przebywa w Centrum Origin w Krakowie, gdzie przy jej łóżku czuwa córka. Celem zbiórki jest rok leczenia w prywatnej placówce, której jakość usług jest na najwyższym poziomie. Każda złotówka zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację aktorki.

Do tej pory udało zebrać się prawie 17 tys. zł. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2keqbj

Podziel się opinią

Share
d2keqbj
d2keqbj